Vincenzo Montella: "İlk görevimiz tüm milletimizi gururlandırmak"

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için, "İlk görevimiz tüm milletimizi gururlandırmak. Bunu çalışkanlığımız ve alacağımız sonuçlarla yapmalıyız." dedi. Montella ayrıca, "Tesadüfen sakatlıklar oldu, Enes ve Ozan'da olduğu gibi. Bunlar bizi üzdü." açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi - NTV Spor 12.06.2024 - 16:32
Son Güncelleme: 12.06.2024 - 16:45
Vincenzo Montella: "İlk görevimiz tüm milletimizi gururlandırmak"

Vincenzo Montella, Federasyonu'nun imzaladığı yeni sponsorluk anlaşmasının imza töreninde soruları yanıtladı.

için değerlendirmelerde bulunan Montella, "Almanya'da olduğumuz için çok mutluyuz. İlk görevimiz tüm milletimizi gururlandırmak. Bunu çalışkanlığımız ve alacağımız sonuçlarla yapmalıyız. Çok yakın bir geçmişte burada (Almanya) olma fırsatı bulmuştuk ve onların sevgisine tanıklık ettik. O yüzden burada olduğumuz için çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

"BUNLAR BİZİ ÜZDÜ"

Enes Ünal ve Ozan Kabak'ın sakatlıklarının üzücü olduğunu dile getiren Montella, "Geniş kadroya baktığımız günden bugüne sakatlıklarımız oldu. Tesadüfi sakatlıklar oldu Enes ve Ozan'da olduğu gibi. Bunlar bizi üzdü. Çok fazla endişeyle bakmıyorum. Çok iyi bir temelimiz var başarıya ulaşabilmek için." değerlendirmesinde bulundu.

Montella ayrıca, "Dürüst olmak gerekirse hazırlık maçlarını seçerken ileride karşılaşabileceğimiz rakiplerden seçtik. Kadrodumuzda genç oyuncuların fazla olduğu, deneyimin az olduğu noktalar var. Bu maçlar deneyim açığını kapatmak bizler açısından çok önemliydi. Her şeyin çok iyi gittiğini düşünyorum. Bizim canımızı sıkan şey tesadüfen olan sakatlıklar." dedi.

Sayfa Yükleniyor...