Vitor Pereira, Fenerbahçeli oyuncularla ne konuştu?

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Alanyaspor yenilgisinin ardından yapılan ilk antrenmanda oyunculara moral konuşması yaptı.

NTV Spor 26.10.2021 - 12:07 | Son Güncelleme: 26.10.2021 - 12:11

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, oyuncularından başlarını öne eğmemelerini istedi.

2-1 kaybedilen Aytemiz Alanyaspor maçından sonraki ilk antrenmanda takım ile konuşma yapan Portekizli teknik adam: “Futbol zor bir iş, zor bir meslek. Ama bizler farklı olduğumuz için buradayız. Etraftaki insanların ne dedikleri bizi tanımlamaz. Bizi bizim karakterimiz, tepkilerimiz tanımlar” ifadelerini kullandı.

Vitor Pereira, oyuncularına Alanyaspor’a karşı gösterdikleri performanstan memnun olduklarını söyledi.

“Dün oynamış olduğunuz oyundan dolayı sizinle gurur duyuyoruz. Bu ligde 5 puanlık fark çok az. Puan kaybı önemli ancak aslolan sezonu kazanmak. Bunun için çok çalışmaya devam edeceğiz. Dünkü gibi devam edersek inanın bana fark kapanır.” dedi.

Pereira, futbolculara bir günlük izin verdi. 53 yaşındaki çalıştırıcı; “Yarın ailelerinizle olun, kafanızı boşaltın çünkü buna hepimizin ihtiyacı var. Henüz önümüzde uzun haftalar var. Her puan, her maç önemli. Kazanılacak çok maç ve puan var. Sabredecek, kırılma anlarında büyük takım reaksiyonu gösterecek, ayaklarımız yere basacak, birbirimize destek olup hep birlikte kazanmayı alışkanlığa dönüştüreceğiz. Ben de 10 gündür Samandıra’dan hiç çıkmadım. İzin yapın kafanızı toplayın” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe, Süper Lig’in 11. haftasında  Konyaspor ile cumartesi günü deplasmanda karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...