Volkan Demirel'den Ali Koç'a cevap

Fenerbahçe'de süresiz kadro dışı kalan Volkan Demirel'den açıklama geldi.

NTV Spor 11.10.2018 - 19:07
Son Güncelleme: 11.10.2018 - 23:52

Fenerbahçeli Volkan Demirel, kadro dışı kalması ve Başkan Ali Koç'un kendisi ile ilgili sözleri ile ilgili açıklama yayımladı.

Volkan Demirel yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe futbol takımı kaptanı olarak Başkanımıza saygısızlık etmek haddim değildir. Bu konuşmada kendisine asla sesimi yükseltmedim, saygısızlık olarak addedilecek bir söz söylemedim. Belirtmiş olduğum gibi zaten böyle bir şey de mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ: "BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU"

Suçlu olmadığını belirten Volkan, "Benden beklenilen özür dilemem ise, özrümü dilerim" dedi.

İçinde olduğu durumdan dolayı üzgün olduğunu aktaran Volkan, "Bildiğiniz üzere geçtiğimiz cuma günü kadro dışı bırakıldığımı öğrendim. Bunu öğrenme şeklime ve nedenlerine daha sonra geleceğim fakat önce şunun altını çizmek isterim ki; kadro dışı kaldığım günden, Sayın Başkanımız Ali Koç'un açıklama yaptığı çarşamba gününe kadar, sportif direktörümüz Damien Comolli'ye birçok kez sormama rağmen neden kadro dışı kaldığıma dair bana hiçbir sebep gösterilmemiştir." ifadelerini kullandı.

Kadro dışı kalma sebeplerini kamuoyu gibi başkan Ali Koç'un FBTV'de yaptığı açıklamadan öğrendiğini anlatan 36 yaşındaki kaleci, şunları kaydetti:

"Kötü gidişat, tüm Fenerbahçe taraftarlarını etkilediği gibi beni de derinden etkilemiştir. Dolayısıyla Başkanımızın da söylediği gibi takımı aşırı sahiplenmem ve olaylara duygusal yaklaşımım sebebiyle soğukkanlılığımı koruyamadığım zamanlar olmuştur. Bu zamanlardan bir tanesi hatta en önemlisi, Başkanımız Ali Koç ve asbaşkanımız Semih Özsoy'un da bulunduğu yerli oyuncularla yapılan takım toplantısı esnasında olmuştur. Önemle belirtmek isterim ki, benim Fenerbahçe Futbol Takımı kaptanı olarak Başkanımıza saygısızlık etmek haddim değildir. Bu konuşmada kendisine asla sesimi yükseltmedim, saygısızlık olarak addedilecek bir söz söylemedim. Belirtmiş olduğum gibi zaten böyle bir şey de mümkün değildir."

Volkan Demirel, başkan vekili Semih Özsoy ile yaptığı konuşmada sesinin yükseldiğini kabul ederek, şöyle devam etti:

"Sayın Başkanımızın 'Bana saygısızlık yapmıştır.' sözlerinin asbaşkanımız Semih Özsoy ile aramızda olan konuşmayı saygısızlık olarak nitelendirmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Sayın Semih Özsoy ile aramızda geçen konuşmada zaman zaman ses tonumuzun yükseldiğinin bilincindeyim ama ben bunu yine de saygısızlık olarak nitelendirmemekteyim. Söz konusu Fenerbahçe'nin mevcut durumu ve geleceği olunca, tüm gerçekleri içimden geldiği gibi açıklamak gereği hissettim. Çünkü bana takım içindeki sorunlar ve sebepleri soruldu, ben de hem takım kaptanı hem de bir Fenerbahçeli olarak gördüklerimi dürüstçe söyledim."

Kadro dışı kaldığını sportif direktör Damien Comolli'den telefonla öğrendiğini vurgulayan Volkan, "Bu konuşma sonrasında Başkanımız Ali Koç ile yaptığımız bire bir görüşmede ise, Başkanımız bana Sayın Semih Özsoy ile aramızda geçen konuşmanın hoş olmadığını, bu durumu kendisi ile konuşup düzeltmemiz gerektiğini belirtmiştir. Bu toplantının olduğu günün hemen akşamında menajerim Erdinç Şehit ile asbaşkan Semih Özsoy'a üç defa telefon ile ulaşmaya çalışmış olmamıza rağmen geri dönüş olmamıştır. Ertesi gün, kadro dışı kaldığımı sportif direktörümüz Damien Comolli'nin beni telefon ile arayarak söylemesiyle öğrendim." şeklinde görüş belirtti.

"ERWIN KOEMAN İLE ARAMIZDA BİR SÖZLÜ DİYALOG YAŞANMIŞTIR"
Volkan Demirel, yardımcı antrenör Erwin Koeman ile arasında sözlü diyalog yaşandığını ancak başkan Ali Koç'un söylediği gibi üzerine yürüme olayının olmadığını kaydetti.

Erwin Koeman olayının Ali Koç'a yanlış ve eksik aktarıldığını savunan Volkan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bir diğer konu yukarıda bahsettiğim olaylardan daha önce gerçekleşmiş olan Erwin Koeman ile yaşadığım tartışmadır ki bu tarz tartışmalar ve çok daha şiddetlileri soyunma odalarında yaşanır. Bunu da futbolun içinde olan herkes bilir. Özellikle belirtmek isterim ki; evet Erwin Koeman ile aramızda bir sözlü diyalog yaşanmıştır ama "üzerine yürümek" gibi bir eylem hele ki Sayın Başkanımıza aktarıldığı gibi önceden planlanmış bir durum asla söz konusu değildir. Bu olaya orada bulunanlar şahittir. Bu konu da Sayın Başkanımıza yanlış ve eksik aktarılmıştır."

Başkan Ali Koç ile arasındaki ilişkiye vurgu yapan sarı-lacivertli file bekçisi, "Son olarak değinmek istediğim bir diğer konu, Başkanımızın da konuşmasında belirttiği gibi, aramızda kendisinin Başkan olmasından çok öncesine dayanan bir sevgi bağımız olduğudur. Kendisi benim ve ailemin her zaman çok saygı ve sevgi duyduğu bir kişi olmuştur, olmaya da devam edecektir. Sayın Başkanımız ve Fenerbahçe'mizin daha uzun yıllar büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Aksini düşündüğüm tek bir an dahi olmamıştır. Ona tüm camiamız ve taraftarlarımız gibi benim de güvenimin tam olduğunun açıkça bilinmesini isterim." değerlendirmesinde bulundu.

"BENDEN BEKLENİLEN ÖZÜR DİLEMEM İSE ÖZRÜMÜ DİLERİM"
Volkan Demirel, kendisinden beklenen özrü dileyebileceğini bildirdi.

Fenerbahçe'ye olan bağlılığını hatırlatan Volkan, "Ben her zaman Fenerbahçe'ye olan bağlılığını her şeyin üstünde tutan bir oyuncu oldum, evet geçmişte de bu yüzden çok eleştirildim ve eleştirilmeye devam ediyorum. Çünkü benim için kendimden ve kariyerimden bile üstündür bu sevgi. İçtenlikle söylüyorum ki 17 sezondur bu kulübün bir oyuncusu ve kaptanı olarak, bu şekilde kadro dışı kalmış olmayı hak etmiyorum. Yine de Fenerbahçem için suçlu olmadığımı düşündüğüm halde benden beklenilen özür dilemem ise özrümü dilerim." görüşlerini paylaştı.

Volkan, açıklamasını, "Herkes bilsin ki, her zaman Fenerbahçe’nin başarısı için ne bekleniyorsa yapmaya hazırım. Bunun için bana verilen program dahilinde gerekirse alt yapıya da giderim, tekrar A takıma da dönerim." ifadeleriyle sonlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...