Webb artık teknik direktör!

İngiltere’nin en önemli hakemlerinden Howard Webb, 25 yıl sonra düdüğünü astı. Webb, İngiltere’de Profesyonel Maç Hakemleri Birliği’nde (PGMOL) teknik direktör olarak çalışacak

NTV Spor 06.08.2014 - 16:38

İngiltere'nin önde gelen hakemlerinden Howard Webb emekli oldu. 25 yıllık hakemlik kariyerini noktalayan Webb, Profesyonel Maç Hakemler Birliği'nin (PGMOL) yeni teknik direktörü oldu.

Webb hakemlerin saha içi performanslarını değerlendirecek, bu alanda standartları belirleyecek, antrenman programlarını oluşturacak, en alttan en üst kategoriye kadar kademeleri ve terfi sistemlerini belirleyecek. Webb, hakemlik hakkında bilgi veren ve eğiten yüz olarak vitrinde bulunacak. Beyin takımına katıldığı PGMOL Genel Müdürü Mike Riley'e doğrudan rapor verecek.

“DENEYİMLERİMİ PAYLAŞMA ZAMANI”
Webb, kararı hakkında Premier League'in internet sitesine yaptığı açıklamada “Kariyerimde yeni bir sayfa açarken çok heyecanlıyım. Yıllarca Premier League maçlarını en iyi koltuktan takip ettim. 9 UEFA-FIFA turnuvasında yer aldım. Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kupası finali yönettim. Hakemlik bana çok şey verdi. Şimdi oyunun içinde kalıp bilgilerimi, deneyimlerimi paylaşma zamanı” dedi.
1989'da hakemliğe başlayan Webb, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda ikişer kez görev aldı. 2010'da aynı yıl hem Şampiyonlar Ligi hem de Dünya Kupası finalini yöneten ilk hakem oldu.

 


 

Sayfa Yükleniyor...