Wenger Giroud'nun golünü yorumladı! "Sanat eseri"

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, golcüsü Olivier Giroud'nun Crystal Palace’a akrep vuruşu ile attığı golü "sanat eseri" olarak nitelendirdi. Giroud ise şanslı olduğu görüşünde.

NTV Spor 02.01.2017 - 14:44

Olivier Giroud, 2017'nin ilk gününde belki de şimdiden yılın golünü attı. Golcü oyuncu, Crystal Palace karşısında akrep vuruşu ile rakip kaleciyi avlamayı başardı.

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Giroud’nun golünü bir sanat eseri olarak nitelendirdi. Bu golün asla unutulmayağını ve literatüre "Giroud golü" olarak gireceğinin altını çizen Wenger, "Olivier'den her zaman beklenmeyini bekleyebilirsiniz. Kariyerim boyunca birçok büyük golcüyle çalıştım. Onların çok güzel gollerine tanıklık ettim. Giroud kesinlikle Arsenal'i çalıştırdığım 20 yıl boyunca gördüğüm en güzel 5 golden birini attı" dedi.


Giroud ise sosyal medyada da geniş yankı uyandıran golün ardından mütevazi duruşunu bozmadı. Fransız forvet, "Şans sonuna kadar yanımdaydı.Top arkama düştü. Anlık bir refleksle topun yönünü değiştirmeye çalıştım ve gol oldu" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...