Werner, Milli Takım'da da yok

Beşiktaş-Leipzig maçında oyundan alınan, Leipzig'in bu haftaki Köln maçında da oynamayan Timo Werner, Almanya Milli Takımı'na çağrıldı ama kadrodan çıkarıldı. Leipzig'in doktorları, futbolcunun sıkıntısının boyun omuru kas sistemi ve çene eklemi bölgesindeki kilitlenmeden kaynaklandığını açıklandı

NTV Spor 02.10.2017 - 12:25 | Son Güncelleme: 03.10.2017 - 10:29

Leipzig'in golcüsü Timo Werner'in Beşiktaş ile Vodafone Park'ta oynadıkları Şampiyonlar Ligi maçında kulaklarında sorun yaşadığı görüntüsü, kenardan kulak tıkacı alıp takmasına rağmen oyuna devam edememesi dünyada geniş yankı bulmuştu.

Beşiktaş seyircisinin tezahüratından etkilendiği belirtilen Werner, Leipzig'in hafta sonundaki Köln maçında da forma giyemedi. Almanya'nın Kuzey İrlanda ve Azerbaycan ile oynayacağı FIFA 2018 Dünya Kupası grup eleme maçları için davet edildi ama sağlık sorunları sebebiyle kadrodan çıkarıldı.

Leipzig takımının doktorları Timo Werner'in durumu hakkında ilk teşhisi koydular. Buna göre; Werner'in sıkıntısı boyun omuru kas sistemi ve çene eklemi bölgesindeki kilitlenmeden kaynaklanıyor. Doktorlar, Werner'in rahatsızlığının sebebinin stattaki gürültü olmadığını, kilitlenme sebebiyle yutkunma ve nefes alma sorunu ile baş dönmesi yaşadığını, bunun da dolaşımda ve tansiyonda sıkıntıya yol açtığını belirttiler. Hatta Leipzig'in Cuma günkü antrenmanında aynı sorunun tekrarlandığı da vurgulandı.

Leipzig Sportif Direktörü Ralf Rangnick, Timo Werner'in sağlık durumuyla ilgili incelemenin sürdüğünü belirterek "Milli Takım'a gitmesi mantıksız görünüyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...