"Xavi, Alex Ferguson etkisi bırakabilir"

Eski günlerine dönmek isteyen Barcelona'da başkan adayı Victor Font'un ilk hedefi takımın başına Xavi'yi getirmek.

NTV Spor 18.11.2020 - 19:12 | Son Güncelleme: 18.11.2020 - 19:16

Barcelona'da Josep Maria Bartemou'nun istifa etmesinin ardından başkan adayları kulüp için gelecek planlarını açıklamaya başladı. Victor Font, Xavi Hernandez'in Barcelona'da Alex Ferguson etkisi bırakabileceğine inanıyor.

Barcelona'da 27 kupa kazanan, Messi ve Iniesta ile oluşturduğu 3'lü ile başarıdan başarıya koşan ve adını efsaneler arasına yazdıran Xavi, 1 Temmuz 2019'da aktif futbolculuk kariyerine son verdi.

Profesyonel sporculuk kariyerini Al-Sadd'a sonlandıran Xavi, yine bu kulüpte teknik direktörlük görevine başladı. Barcelona başkan adayı Victor Font ise öz değerlerine dönmek isteyen Katalan ekibinde Xavi'yi takımın başına getirmenin peşinde.

Font, Xavi'nin Barcelona'nın "Alex Ferguson"ı olacağına inanıyor. Victor Font, "Birkaç yıl önce Xavi'nin organizasyonumuzu en iyi hale getirecek kişi olduğuna karar verdik" diyerek İspanyol efsaneye güvenini dile getirdi.

"Alex Ferguson'ın Manchester United'daki gibi Xavi'nin de Barcelona'da genel menajer olabileceğini düşünüyoruz" diyen başkan adayı, "Ama O başka rolde oynamak isterse, bu özgürlüğe sahip. Çok az insan onun sahip olduğu liderlik özelliğine sahip" diye konuştu.

Pep Guardiola'nın takımdan ayrılması nedeniyle üzgün olduğuna değinen ve aynısını Xavi'de yaşamak istemeyen Font, "Pep, takımı çok iyi yönetti. Sonra da Bayern'e ve Manchester City'ye gitti. Biz, Xavi'nin önümüzdeki 10 yıl da kalmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kulübün zor döneminde takımın başına geçen Ronald Koeman için de konuşan Font, "Ronald Koeman'a bu zorlu işi kabul ettiği için teşekkür ederim. O'nun burada olmasından dolayı ve verdiği önemli kararlardan dolayı mutluyuz" şeklinde konuştu.

Victor Font konuşmasını, "Xavi'nin uzun dönemli bakış açısı var. O henüz 40 yaşında ve profesyonel teknik direktörlük kariyerinin başında. Bir gerginliği ya da güvensizliği yok" diyerek bitirdi.

Sayfa Yükleniyor...