Xavi, Barcelona'ya dönme konusunda kulübü Al Sadd'ı uyardı, 'Eve gitmek istiyorum'

İsmi Barcelona ile anılan Xavi, kulübü Al Sadd'ı kendisini bırakma konusunda uyardı. İspanyol teknik adam, Barcelona'ya gitmesini istemedikleri yönünde bir açıklama yapan Katar ekibine çağrıda bulundu ve Barcelona'yı çalıştırmak istediğini söyledi.

NTV Spor 04.11.2021 - 00:01

Ronald Koeman'ın gönderilmesinin ardından Barcelona'nın en üst listesindeki Xavi için Katalan ekibi görüşmeler yapmak üzere Katar'a gitti. İki kulüp yöneticileri görüşmeler yaparken; Al Sadd, genç teknik adamı bırakmak istemediğini duyurdu.

XAVI'NİN GÖNLÜ GİTMEKTEN YANA
Barcelona'daki 17 sezonunda performansıyla adını futbol tarihine yazdıran Xavi, takımının Al Duhail ile 3-3 berabere kaldığı lig maçı sonrası gitmek istediğini söyledi. "Barca ile günlerdir konuşuyorum ve bu iş bitti" diyen Xavi, "Şimdi iş kulüplerin görüşmesine bağlı. Anlaşmaya ihtiyaçları var. Barca konuşmak için geldi, hepimiz hevesli ve heyecanlıyız. Bitip bitmeyeceğini göreceğiz" dedi.

İspanya'ya dönmek istediğini vurgulayan Xavi, "Gerçekten eve dönmek istiyorum. Umarım bu olur. Bir sözleşmem var ve kulüpler görüşmelerini sürdürüyor. Benim durumumu biliyorlar" ifadelerini kullandı.

Al Sadd Kaptanı Abdelkarim Hassan ise Xavi'nin gittiğini onayladı. "Xavi'nin gidişinden dolayı herkes üzgün" diyen Hassan, "Ancak Barcelona gibi büyük bir takımın teknik direktörlüğünü yapacak. Xavi, Katar futboluna ve Al-Sadd oyuncularına yeni bir fikir sundu. Harika bir oyuncu ve teknik direktör olarak yardım etti ve şimdi onun düşünceleri, eleştirilere karşın bize çok sayıda başarı kazandırdı. Onu gerçekten çok özleyeceğiz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...