XAVI GUARDIOLA'YI TEK GEÇTİ!

"İngiltere'de futbol felsefesini değiştirebilecek biri varsa; o Guardiola'dır..." bu sözler, Katalan çalıştırıcının eski öğrencisi Xavi’ye ait.

NTV Spor 14.10.2016 - 09:35 | Son Güncelleme: 14.10.2016 - 15:21

Barcelona ve Bayern Münih'te kazandığı şampiyonlukların ardından kariyerinde yeni bir sayfa açmaya karar veren Pep Guardiola, bu sezon Manchester City'nin başına geçti. Futbol otoriteleri, sezon öncesi değerlendirmelerinde Guardiola'nın ayağa pas anlayışına dayalı oyun felsefesini İngiltere'de hayata geçirmekte zorluk çekeceği düşüncesindeydi. Ancak Katalan çalıştırıcı ve öğrencileri, ligin ilk 7 haftasında 6 galibiyet alırken, en çok gol atan iki takımdan biri oldu.

Manchester City puanları toplarken Guardiola da daha önce çalıştırdığı takımlara benimsettiği oyun anlayışını yeni ekibine adapte etti. Guardiola'nın eski öğrencilerinden Xavi, City menajerinin İngiltere'de yeni bir dönemin başlangıcına imza atabileceğini düşünüyor.

Barcelona'da 4 yılda 14 kupayı beraber kazandığı Guardiola'nın bir futbol devrimi gerçekleştirdiğini vurgulayan Xavi, "İngiltere'de futbol felsefesini değiştirebilecek biri varsa; o Guardiola'dır" dedi.

Xavi, Guardiola'nın hem futbolcu hem de teknik direktör olarak örnek aldığı kişi olduğunu söyledi.

Sayfa Yükleniyor...