Ali Koç'tan Mustafa Cengiz ve Galatasaray eleştirisi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray ve kulüp başkanı Mustafa Cengiz'e yönelik eleştirilerde bulundu. Cengiz'in gerçekleri saptırdığını söyleyen Koç, "Şeffaflıktan bahsediyorlar. Galatasaray 2018'de yaptığı tüm transferler için sadece 10 bin Euro menajerlik ücreti ödemiş" dedi.

NTV Spor

12.01.2020 - 17:07

Antalya'da düzenlediği basın toplantısında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'i de hedef alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Sayın Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, zaman zaman Fenerbahçe'nin adını ağzına almadan atışlar yapıyor. Tabii ki sempatik olmak, taraftarınıza, tribünlere şirin gözükmek bir başkanlık yönetimi olabilir. Ama çok kısa vadeli olur. Çünkü futbola zarar veriyor. Yok efendim maç oynanırken kurallar değişir miymiş, 2011 play-off'unu söylüyor. Ya bilgi sahibi değil ya da gerçekleri saptırıyor. 2011'deki play-off 23 Ağustos'ta açıklandı, 25 Ağustos'ta fikstür çekildi, 9 Eylül'de ligler başladı. Dolayısıyla inşallah bu yaşına gelmiş bir adam kamuoyunun gözünün içine baka baka yalan söylemiyordur. Umarım birileri yanıltıyordur" dedi. 

2018 yılında TFF'nin açıkladığı menajerlik ücretlerine vurgu yapan Ali Koç, "Şeffaflıktan bahsetmek gerekirse size bir dosya dağıtacağım. Geçen sene Mart sonunda TFF'de bir liste yayınlandı. Bu liste liglerdeki menajerlere kulüplerin ödediği paralar. Niye bu rakamları kimse sorgulamadı ona da şaşırıyorum. Şimdi size rakamları söyleyeyim. O sene Fenerbahçe yaptığı açıklamalarla 2.6 milyon Euro menajerlik ücreti ödemiş. Fenerbahçe Spor Kulübü açık ara en yüksek menajerlik ödemesi yapmış. En az Galatasaray yapmış: 10 bin Euro. Galatasaray kulübü 2018 yıında yapılan tüm transferlere 10 bin Euro menajer ödemesi yapmış."  eleştirisinde bulundu. 

Sayfa Yükleniyor...