"Yabancı oyuncular futbolun kalitesini artırıyor"

A Milli Futbol Takımı'nda forma giyen Trabzonspor'un genç yıldızı Yusuf Yazıcı, "Yabancı futbolcular Türkiye'ye gelerek Türkiye'deki futbolun kalitesini artırıyor. Sadece Türk oyuncuların değersizleştirilmesini istemiyorum" dedi.

NTV Spor

25.03.2018 - 19:59

Antalya'da Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde kamp yapan A Milli Futbol Takımı, salı günü deplasmanda oynayacağı Karadağ maçının hazırlıklarına devam etti.

Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yusuf Yazıcı, Milli Takım'daki futbolcuların yeni bir jenerasyon olma yolunda ilerlediğini söyledi. Takımda bireysel olarak çok yetenekli oyuncular olduğuna dikkati çeken Yusuf "Deneyimli, tecrübeli ağabeylerimiz de var. Onların tecrübelerinden faydalanıp yeni bir jenerasyon olup, ülkemize, vatandaşlarımıza çok iyi futbol sergilemek istiyoruz. Bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Milli Takım'la bayrağımızı en iyi yerde dalgalandırmak istiyoruz" diye konuştu.

1-0 kazandıkları İrlanda Cumhuriyeti maçında oyun hakimiyetini ele alıp istedikleri futbolu oynadıklarını dile getiren Yusuf Yazıcı "Önümüzde Karadağ maçı var. O maçı da kazanıp kampı iyi tamamlamak istiyoruz" dedi. Lucescu'nun çok deneyimli bir teknik direktör olmasından bahseden Yusuf, Rumen teknik adamdan her antrenmanda ve maçta bir şeyler kazanmak istediklerini söyledi. Lucescu'nun kendilerine çok ilgi gösterdiğine değinen Yusuf, Rumen teknik direktörün gelişimleri için elinden gelenin en iyisini yaptığını anlattı.

Gazetecilerin ilerleyen yıllardaki hedefi sorusuna Yusuf, şu anda Milli Takım ile Trabzonspor'a odaklandığını ve zamanın kendisine ne göstereceğini yaşayıp göreceğini dile getirdi. Türk futbolundaki yabancı sınırı tartışmaları hakkında ise Yusuf, şöyle konuştu:

"Türk futbolcuların değersizleştirilmemesini istiyorum. Yabancı futbolcular Türkiye'ye gelerek, Türkiye'deki futbolun kalitesini artırıyor, hemfikiriz. Türk futbolcuların hiçbir zaman özgüven eksikliği olmadığını ve rekabete açık olduğunu düşünüyorum. Türk futbolunda sadece Türk oyuncuların değersizleştirilmesini istemiyorum."

Sayfa Yükleniyor...