Yazıcı: Haklı bir galibiyet aldık

Bursaspor'un kulüp başkanı İbrahim Yazıcı, Kayserispor karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını ancak gollerin geç geldiğini söyledi.

NTV Spor 30.11.2010 - 00:46

Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, 2-0 kazandıkları Kayserispor maçıyla ilgili ''Haklı bir galibiyet aldık'' dedi.

Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, karşılaşmanın oldukça zorlu geçtiğini belirtti.

Gollerin 80. dakikadan sonra geldiğini hatırlatan Yazıcı, ''Karşılaşma boyunca oyuna hakim olan taraf bizdik. Gollerin daha erken gelmesi gerekiyordu. Kazandığımız için mutluyuz. Haklı bir galibiyet aldık'' diye konuştu.

Yazıcı, karşılaşmanın gollerinin Insua ve Sercan Yıldırım'dan geldiğinin hatırlatılması üzerine ise ''Her ikisi de gol buldu. Onlar için ve takım için moral oldu. Tüm teknik heyet ve oyuncularımı tebrik ediyorum'' dedi.

Bir gazetecinin ''Gelecek hafta İstanbul'da Beşiktaş ile karşılaşacaksınız. Bu karşılaşmaya yeşil-beyazlı taraftarların alınacağı belirtildi. Bunun için neler söyleyeceksiniz?'' sorusuna Yazıcı, ''Lig başında fikstür çekilirken bu öneriyi ben yapmıştım. Hangi taraf olursa olsun, maç nerede oynanırsa oynansın taraftar alınmasını önerdim. Bu konunun bir yerde noktalanması gerekiyordu. Bu başlangıç olur inşallah'' yanıtını verdi.

Yazıcı, ''Beşiktaş deplasmanıyla ilgili yeşil-beyazlı taraftarlara bir mesajınız olacak mı?'' yönündeki soru üzerine ise ''Bizim taraftarımız bilinçli. Türkiye tam olarak bunu algılayamadı. Taraftarlarımız takımına zarar verecek bir şeyi yapmayacaklardır'' değerlendirmesini yaptı.

Bir gazetecinin, ''Bursaspor geçen sezonun şampiyonu. Ancak Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor yöneticileri Bursaspor'u bu sezon şampiyonlukta fazla iddialı görmüyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna ise Yazıcı, ''Bursaspor başkanı tabelaya bakar. Büyük konuşanlar var. Onları da gördük. Yolumuza devam edeceğiz'' cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...