''Yedek'' golcüler

Spor Toto Süper Lig'de 2012-2013 sezonunun ilk yarısında, takımlarında sonradan oyuna giren futbolcular toplam 48 gol attı.

NTV Spor 01.01.2013 - 13:55

Spor Toto Süper Lig'de 2012-2013 sezonunun ilk yarısında takımlarında sonradan oyuna giren futbolcular toplam 48 kez gol sevinci yaşadı.
        
Ligin ilk yarısındaki 152 maçta atılan toplam 411 golden 48'ini, ilk 11'de başlamayıp, oyuna sonradan dahil olan ''yedek'' futbolcular kaydetti.
        
Yedek kulübesinden gelip gol atan 37 futbolcudan 13'ünü yabancılar oluşturdu.
        
EN ÇOK GOLÜ KASIMPAŞA VE MEDİCAL PARK ANTALYASPOR ATTI

Kasımpaşa ve Medical Park Antalyaspor, 6'şar kezle, yedeklerinden şu ana dek en çok gol katkısı sağlayan takımlar oldu.
        
Süper Lig'in ilk yarısında ayrıca Eskişehirspor ve Gaziantepspor 5'er, Kardemir Karabükspor ve Sanica Boru Elazığspor 4'er, Fenerbahçe, Galatasaray ve Gençlerbirliği 3'er, Trabzonspor, Bursaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor 2'şer, Akhisar Belediyespor, Orduspor ve Sivasspor da birer kez yedek golcüleriyle gol sevinci yaşadı.
        
EN ÇOK GOLÜ ESKİŞEHİRSPOR VE GENÇLERBİRLİĞİ YEDİ
Eskişehirspor ve Gençlerbirliği 5'er kezle, yedeklerden en çok yiyen takımlar olarak ön plana çıktı.
        
Ayrıca, Beşiktaş, Mersin İdmanyurdu ve Orduspor 4'er, Trabzonspor, Gaziantepspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Medical Park Antalyaspor ve Sanica Boru Elazığspor 3'er, Kardemir Karabükspor, Kayserispor, Kasımpaşa ve Sivasspor 2'şer, Fenerbahçe, Galatasaray ve Bursaspor da birer kez yedek oyunculardan gol yedi.
        
YEDEKLERİ GOL ATAMAYAN, YEDEKLERDEN GOL YEMEYEN TAKIMLAR
Beşiktaş, Mersin İdmanyurdu ve Kayserispor, sezonun ilk yarısı boyunca, yedeklerinden hiç gol katkısı sağlayamadı.
        
Akhisar Belediyespor ise, oyuna sonradan giren futbolculardan gol yemeyen tek takım unvanını aldı.
        
EN GOLCÜ ''YEDEK'' ÖMER ŞİŞMANOĞLU
Medical Park Antalyasporlu Ömer Şişmanoğlu, oyuna sonradan girip, 5 kez gol sevinci yaşayarak, en çok gol atan yedek oldu.
        
Genç futbolcu, sonradan oyuna dahil olduğu maçlarda Sanica Boru Elazığspor (2), Trabzonspor, Beşiktaş ve Mersin İdmanyurdu filelerini havalandırmayı başardı ve bu sezon ligdeki 5 golünün tamamını kulübeden gelip attı.
        
Öte yandan, Galatasaraylı Burak Yılmaz, Fenerbahçeli Sezer Öztürk, Bursasporlu Sestak, Gaziantepsporlu Sosa, Kasımpaşalı Hüseyin Kala ve Adem Büyük, Kardemir Karabüksporlu Ahmet İlhan ise oyuna sonradan girip, 2'şer kez gol sevinci yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...