Yeni stat bereketi!

Vodafone Arena Beşiktaş'ın kasasını da doldurdu. Siyah beyazlı kulüp Bursaspor ile yapılan açılış maçında bilet satışından 15 milyon TL, Kartal Yuvası'ndan ise 1 milyon TL'lik gelir elde etti.

NTV Spor 13.04.2016 - 11:40

Beşiktaş-Bursaspor maçı ile kapılarını açan Vodafone Arena, siyah beyazlı kulübe önemli bir gelir sağladı. Stadın açılış maçına yoğun ilgi gösteren taraftalar, kısa süre içinde biletleri tüketti.

Yönetimin sezon sonuna kadar iç sahada oynanacak Bursaspor, Kayserispor ve Osmanlıspor karşılaşmaları için satışa çıkardığı 3'lü biletler ile birlikte 15 milyon TL'yi kasasına koydu. 300 ile 1050 TL arasında değişen 3'lü biletlerden 20 bin adet satılırken, 110-385 TL aralığındaki tek maçlık biletlerde kısa süre içinde içinde tükendi.

Yönetim diğer bir gelir kaynağı ise lisanlı ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası'ndan elde etti. Vodafone Arena'da açılan ve Beşiktaş'ta Köy İçin'de bulunan kulübe ait Kartal Yuvası mağazası satışlarından 1 gün içinde 1 Milyon TL kara geçildi.

Stadın açılış gününde 16 milyon TL'yi kasasına koyan yönetim, ayrıca Bursaspor'u mağlup ettiği için futbol federasyonunun 1.3 milyon TL'lik galibiyet primine de hak kazandı.

 

Sayfa Yükleniyor...