"Yenilmez bir Fenerbahçe seyredebiliriz"

Fenerbahçe, Alanyaspor karşısında ilk yarıyı 3-0 önde tamamladı. BeIN Sports yorumcusu Feyyaz Uçar, ilk yarıyı yorumlarken, "Geliştirilebilir bir oyun için çalışıyorlar. Geliştirdikleri vakit yenilmez bir Fenerbahçe seyredebiliriz" dedi.

NTV Spor 18.09.2022 - 21:20
Anadolu Ajansı

Feyyaz Uçar, Fenerbahçe'nin ilk yarıdaki oyunu için, "Oyun anlayışlarına pozisyon garantili oyun diyebiliriz. Bu şekilde oynarlarsa ya Fenerbahçe pozisyona girer ya da rakibe pozisyon verirler. Çünkü çok bariz de sıkıntılar var. Terse atılan her top problem. Derbilerde, Avrupa'da problem yaşayabilir. Kendi kategorisinde olmayan ekipler karşısında çok rahat galibiyetler alacak. Keyifli oynuyorlar. Gidip Fenerbahçe maçını seyretmeye gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Bir oyun göreceksiniz. Bu çok değerli. Şu anda seyrettiğimiz Fenerbahçe, futbolu en modern şekilde oynamaya çalışıyor. Bunu daha da geliştirebilirler. Geliştirilebilir bir oyun için çalışıyorlar. Geliştirdikleri vakit yenilmez bir Fenerbahçe seyredebiliriz.

Tugay Kerimoğlu da Sarı Lacivertliler'in oyununu övdü ve "Fenerbahçe takımı istekli, nefes aldırmayan, skoru ele geçirdiğinde oyundan vazgeçmeyen bir takım. İyi oynayan bir orta sahası var. Oyun planları var. Fenerbahçe'nin maçını seyretmeye gideyim dediğinde, zevk alabileceğin bir oyun anlayışı var ve bunu da çok fazlasıyla hissettiriyorlar" ifadelerini kullandı. 

Tolga Zengin ise "İlk 45 dakikayı pas sayısından okuyabiliriz" derken, "İlk yarıda 177 pas yapmış. 3-0'lık skor. Yüzde 52 topa hakim olma ve 177 pas. Tamamen rakip yarı alanda ve dikine oynamış bir takım. Daha çok Alanyaspor'un hatalarından yararlandılar. Arka tarafta boşluklar veriyorlar ama bu geliştirilebilir. Orada baskı çok önemli. Attırmamak önemli. Bu oyunun en önemli kuralı. topu arkaya attırmayacaksın. Attırdığında da iki bekinin çok hızlı kademeye girmesi lazım. Fenerbahçe için her şey olması gerektiği gibi. Gayet iyi bir oyun, tempolu bir oyun. Kaleden uzak. Kendi kalesinde beklemiyor, kaleden uzak bir savunma yapıyor" açıklamasını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...