"Yerli olursa Özdeş, yabancıda favori Blanc"

Phillip Cocu ile yollarını ayıran Fenerbahçe'de teknik direktör adayları arasında iki isim ön plana çıkıyor.

NTV Spor

30.10.2018 - 08:30

Phillip Cocu ile yollarını ayıran Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna kimin oturacağı henüz netleşmedi.

Vatan gazetesindeki habere göre; kamuoyunda birçok isim konuşulurken, adaylardan 2 tecrübeli hoca ön plana çıkıyor.

Yönetim öncelikli olarak "yabancı mı, yerli mi?" sorusunun yanıtını belirleyecek ve ona göre hareket edecek. Hızlı karar verip hata yapmaktan çekinen sarı-lacivertlilerin yabancı hoca için favorisi Laurent Blanc.

2016’da PSG’den ayrıldıktan sonra hiçbir kulüpte çalışmayan 52 yaşındaki teknik adamın ön plana çıkmasının en büyük nedeni sportif direktör Damien Comolli olan yakın ilişkisi.

Vatandaşı Blanc ile çok iyi dost olan Comolli, Cocu görevdeyken bile onunla telefon görüşmeleri gerçekleştiriyordu. Fenerahçe’deki gelişmelerden haberdar olan Blanc, şu an için cepte görünüyor.

En son 2013-16 yılları arasında PSG’yi çalıştıran Blanc, 173 maçta takımın başında görev yaptı. Fransız teknik adam maç başına 2.36’lık puan ortalaması tutturup başarılı bir grafik çizmişti.

Yerli teknik direktörde 1 numaralı aday ise Kemal Özdeş. 1 Ekim’de Kasımpaşa’dan ayrılan 48 yaşındaki çalıştırıcı da şu an için boşta. Kendisine gelen teklifleri değerlendirme aşamasında olan Özdeş, Fenerbahçe’ye gelmeye sıcak bakıyor.

2016’dan bu ay başına kadar Kasımpaşa’nın teknik direktörlüğünü yapan Kemal Özdeş 86 resmi karşılaşmada takımıyla 1.49’luk puan ortalaması tutturdu.

Sayfa Yükleniyor...