Yönetim kurulu ibra edildi!

Trabzonspor Kulübü'nün 70. Genel Kurulu'nda yönetim kurulu mali ve idari yönden ibra edildi ancak salon ikiye bölündü. İlk oylamada çoğunluk gözlemlenemeyince bir oylama daha gerçekleşti. Muhalif üyeler tarafından oylama sırasında da itirazlar devam etti. Bir sonraki turda Divan Kurulu, oylamayı oy çokluğu ile kabul etti.

NTV Spor

05.12.2015 - 13:43

Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Trabzonspor Genel Kurulu'nda gündemin okunmasının ardından Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen konuşma yaptı. Sürmen, genel kurulun herkese hayırlı olmasını dileyerek, Trabzonspor camiasına yakışır bir kongrenin oluşması için başta yönetim kurulu olmak üzere, tüm adaylara özveride bulunmalarından dolayı teşekkür etti.

Genel kurulda divan kurulu başkan yardımcılığı görevine getirilen Şükrü Kuleyin'in 3 başkan adayını dün kahvaltıda bir araya getirmesinin toplumu rahatlatan, camiayı kucaklayan bir fotoğraf olduğunu söyleyen Sürmen, "İlgimizi, birikimimizi güzel dile getirelim, eyleme sokalım ki Trabzonspor yarar bulsun. Trabzonspor'un zarar bulacağı söylem ve eylemler camiaya katkı sağlamaz" dedi.

Bordo-mavili kulüpte tüzük değişikliğine gidilmesi gerektiğini savunan Sürmen, 3 başkan adayını listelerinde bir kadın üye bulunmamasından dolayı da eleştirdi.

Sürmen'in konuşmasının ardından kulüp genel müdürü Sinan Zengin, yönetim kurulunun idari ve mali faaliyet raporunu okudu.

NET BORÇ 397 MİLYON LİRA
Denetleme kurulu üyesi İsmet Keskin, bordo-mavili kulübün 31 Ekim 2015 tarihi itibarıyla Trabzonspor Kulübü Derneği'ne bağlı 6 şirketin kısa vadeli borçlarının 259 milyon 237 bin 453 lira, uzun vadeli borçlarının 193 milyon 840 bin 523 lira, toplam borcunun ise 453 milyon 77 bin 976 lira olduğunu açıkladı.

Kulübün kısa vadeli varlıklarının 55 milyon 995 bin 596 lira olduğunu vurgulayan Keskin, net borcun ise 397 milyon 82 bin 380 lira olduğunu kaydetti.

GERGİNLİK YAŞANDI
Trabzonspor olağan genel kurulunda gerginlik yaşandı. Tüzüğün en önemli maddesi olan, yönetim kurulunun ibrası sırasında salon ikiye bölündü.

İlk oylamada çoğunluk gözlemlenemeyince bir oylama daha gerçekleşti. Muhalif üyeler tarafından oylama sırasında da itirazlar devam etti.

Bir sonraki turda Divan Kurulu, oylamayı oy çokluğu ile kabul ederken itirazlar yine sürdü ve yönetim kurulunun ibra edilmesinin ardınan salondaki üyelerin belli bir bölümü tepki göstererek salonu terk etti.

Sayfa Yükleniyor...