"Yüzyılın soygunu"

Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea, Real Madrid'i 1-1'in rövanşında 2-0 yenerek finale yükselirken; karşılaşma sonrası hedefte Eden Hazard vardı. Eski Chelsea'li Hazard'ın gülen görüntüsü eleştirilerin odağında yer aldı, Marca gazetesi Belçikalının transferiyle ilgili karşılaştarmıda bulundu.

NTV Spor 06.05.2021 - 14:10

Marca gazetesi, Eden Hazard'ın Real Madrid'e transferini yorumlarken, "Real Madrid, 2019'da Chelsea'den Eden Hazard'ı 160 milyon Euro'ya renklerine katarken, Avrupa'da şok dalgası yarattı. Üstelik Hazard'ın Stamford Bridge ekibiyle sözleşmesine 1 yıl vardı" denildi.

Hazard içen Real Madrid'in 3 taksitte parayı ödemeyi taahhüt ettiği hatırlatıldı ve "2019'da 40, bir sonraki sezon 56 ve üçüncü taksitte de 64 milyon Euro ödenecekti" ifadeleri kullanıldı.

Chelsea'nin bu parayla takımı yeniden kurduğu kaydedilirken şöyle devam edildi, "2 yıldan az bir süre Chelsea, kurulan bu kadroyla Real Madrid'i Şampiyonlar Ligi'nden etti. Premier Lig takımı Kai Haverts'i 80, Timo Werner'i 53 ve Edoard Mendy'yi 24 milyon Euro'ya transfer etti. Bu üç isim Eflatun Beyazlılar'ın Şampiyonlar Ligi'nden elenmesinde kilit rol oynadılar.

Bu üç isim Eden Hazard'dan 3 milyon Euro daha aza maloldu. Hazard, İspanya başkentine geldikten sonra sakatlıklar yaşadı. Real Madrid için 40 maç oynadı, 11'de daha az yer aldı ve 66 maçı kaçırdı. Belçikalı oynadığı maçlarda ise sadece 4 gol attı ve 7 asist yapabildi.

İşin sinir bozucu olan tarafı ise bir yıl sonra bedava transfer edilebilecekti. Ona verilen parayla kadronun diğer bölgeleri güçlendirilebilirdi. Chelsea maçı sonrası İngiliz ekibi oyuncularıyla şakalaşması, taraftarlar tarafından hoş karşılanmadı. Real Madrid taraftarları Hazard'ın şimdiye kadar beklenen seviyede oynamadığını ve Cristano Ronaldo ve Raul Gonzalez gibi isimlerin giydiği 7 numaralı formayı taşıyacak düzeyde olmadığını düşünüyor."

Sayfa Yükleniyor...