Zaha: Artık kupa kazanmak istiyorum

Fildişili kanat oyuncusu Wilfried Zaha, kariyerinin çoğunu Crystal Palace'da geçirdi. Geleceği konusunda hırslı olan başarılı oyuncu, önüne gelecek fırsatları ise değerlendireceğini söyledi.

NTV Spor 20.02.2021 - 14:54 | Son Güncelleme: 20.02.2021 - 15:14

Zaha, Crystal Palace dışında fırsatlara açık olduğunu ve üst düzeylerde oynayıp kupalar kazanmak istediğini ifade etti.

Wilfried Zaha iki ayrı dönemde toplam 9 yıl Crystal Palace'da forma giydi ve Premier Lig'deki ilk 6 takımın oyuncularının dışında ligin en iyi oyuncularından biri olarak kendini kanıtladı. Kısa süreli ve başarılı geçmeyen Manchester United macerası onun kariyerini daha yükseğe taşımasını engelledi.

Financial Times Business of Football zirvesinde açıklama yapan Zaha: "Sekiz yaşından beri Crystal Palace takımıylayım, her şeyimi kulübe verdim, çok hırslıyım ve bunu herkes bunu biliyor.'' dedi. Başarılı oyuncu en üst düzeyde oynamak istediğini ve çocuklarına göstermek için kupalar kazanmak istediğini de ekledi.

Zaha bu sezon nasıl bir performans sergiliyor?

Wilfried Zaha, 2020-21 sezonunda Crystal Palace formasıyla Premier Lig'de 19 maça çıktı ve 19 maçta 9 gol ve 2 asistlik bir performans sergiledi. Son zamanlarda yaşadığı sakatlıklar performansı olumsuz etkilese de Wilfried Zaha takımının etkili oyuncularından biri olmayı başardı.


Sayfa Yükleniyor...