Burak Yılmaz Lille transferini anlattı

Lille ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Burak Yılmaz, transfer sürecini anlattı.

NTV Spor 01.08.2020 - 14:50 | Son Güncelleme: 01.08.2020 - 18:04

Fransa ekibi Lille, Burak Yılmaz için basın toplantısı düzenledi. Yeni takımıyla ilk kez kameralar karşısına geçen milli futbolcu, transfer sürecini anlattı;

"Lille Kulübünün bana güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca baskılı ortamlarda ve büyük takımlarda oynadım. Bu baskı aslında bana iyi geliyor. Bana duyulan güven üzerimde bir baskı yaratıyor. Geçmişte olduğu gibi yeni bir ispat yeni bir mutluluk için bu göreve başlıyorum. Önce kendimi sonra da bana güvenenleri mahcup etmek istemiyorum.

"O GÜN KARARIMI VERDİM"
Yaklaşık 20 gün önce Luis Campos menajerlerimle irtibata geçti. Kendisi İstanbul'a geldi ve yüz yüze bir görüşme gerçekleştirdik. Açıkçası o toplantıdan sonra kararımı vermiştim. Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'le konuştum. Onlara sormam gerekenleri sordum ve beklediğimin üzerinde cevap verdiler. Görüşleri kararımda etkili oldu.

Kulübümün transfer stratejisini çok iyi biliyorum ama burada benim görevim farklı. İlk görevim sahaya çıkıp gol atmak ve sonra diğer görevlerimi yerine getirmek olacak."

ZEKİ ÇELİK'TEN 17 NUMARA HEDİYESİ
"Zeki Çelik'e herkesin önünde teşekkür ediyorum. Milli Takım'da onlara kaptanlık ediyorum. Türkiye'de saygı ortamı çok fazla. Kendisi direkt bana 'Forma hakkında bir şey düşünme 17 numara senindir' dedi."

Sayfa Yükleniyor...