Ziya Doğan: "Bursaspor karşısında 3 puana ortağız"

Konyaspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Bursaspor maçında 3 puana ortak olduklarını söyledi.

NTV Spor 14.08.2010 - 16:16

Doğan, Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, çok sayıda oyuncu transfer ettiklerini ve takım olabilmek için büyük çaba gösterdiklerini belirtti.

Transfer çalışmalarında ucuz oyunculara yöneldiklerini ifade eden Doğan, Konyaspor'un geçmiş yıllardan kalan büyük bir borcunun olduğunu dile getirerek, ''Ucuz, bizim sistemimizi bilen oyunculara yöneldik. Çünkü Türkiye liginde yerli oyuncu yok. Ucuz oyunculardan Türkiye'de en iyi verimi alan teknik adam benim. Bu konuda iddialı konuşuyorum. Türkiye'de bedava takımlar kurarak bu ülkede önemli işler yapan teknik adamların başındayım'' dedi.

Ayman'ın Konyaspor'dan ayrılması konusuna da değinen Doğan, şöyle devam etti:
''Ayman, benimle devamlı çalıştı. Önce incelemek lazım. Malatya'ya aldırmışım ne olmuş? UEFA'ya gitmişim. Gençlerbirliği düşme potasında... Ayman'ı oraya almışım ne olmuş? Düşme potasındaki takım ligi 5. bitirmiş. Sonra Trabzon'a almışım ne olmuş? Ayman'ı ön liberoya almışım defansla hücum arasındaki bağlantıyı sağlamışım, ilk yarıda lig lideri olmuşuz. Bazı çevreler Konyaspor'un güçlenmemesi için kasıtlı olarak 'nifak' soktular. Ben istememe rağmen Ayman, aldığı parayı iade ederek gitti. Ayman-Ziya Doğan birlikteliğini çeşitli yollarla bitirenler vicdanları varsa istatistiklere baksınlar.''

Sezonun açılış maçında Bursaspor ile karşılaşacaklarını anımsatan Doğan, Bursaspor karşısında tek sıkıntılarının takıma yeni katılan oyuncular olduğunu ve bu oyuncuların hazırlık maçı dahi yapmadan maça çıkacaklarını söyledi.

Her şeye rağmen iddialı olduklarını dile getiren Doğan, ''Bursaspor karşısında 3 puana ortağız. Galibiyet için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Doğan, transfer çalışmalarının devam ettiğini, defansa ve forvete birer oyuncu almayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...