Zlatan: "Aslanlar insanlardan farklı iyileşir"

Zlatan İbrahimoviç, 20 Nisan'daki Anderlecht maçında diz çapraz bağları koptuktan 7 ay sonra maça çıktı. Newcastle maçının 77. dakikasında oyuna giren İsveçli yıldız, "Diz sakatlığın nedeniyle kariyerinin biteceğinden korktun mu?" sorusuna "Aslanlar, insanlardan farklı iyileşir" yanıtını verdi

NTV Spor 19.11.2017 - 16:54
Zlatan İbrahimovic, 7 aylık sakatlığı sonrası Newcastle maçının 77. dakikasında Anthony Martial'ın yerine oyuna girmişti.AP

Manchester United, Premier Lig'de Newcastle'ı 4-1 mağlup ederken Zlatan İbrahimovic de sahalara döndü.

Geçen sezon Avrupa Ligi'nde 20 Nisan'da oynanan Anderlecht maçında sakatlanan İbrahimovic'in, diz çapraz bağlarının koptuğu, 2018 yılında sahalara dönebileceği açıklanmıştı. Ancak 36 yaşındaki İsveçli, beklenenden çok daha hızlı iyileşti. 19 Kasım'daki Newcastle maçının 77. dakikasında Martial'ın yerine oyuna girdi.

Maçtan sonra "bunlar harika ve özel duygular. Farklı gün, aynı kalite... Neler yapabileceğimi çok iyi bildiğimden hiç endişe etmedim" açıklamasını yapan Zlatan İbrahimovic'e "Diz çapraz bağlarındaki sakatlık nedeniyle kariyerinin sona ereceğinden korktun mu?" diye soruldu.

İsveçli yıldızın bu soruya yanıtı, "Aslanlar, insanlar gibi iyileşmez. Daha farklıdırlar" oldu.

POGBA'DAN MÜTHİŞ DÖNÜŞ

Manchester United'ın bir başka yıldızı Paul Pogba da yaklaşık iki ay sonra sahalara döndü. Şampiyonlar Ligi'nde 12 Eylül'deki Basel maçında sakatlanıp çıkan Fransız yıldız, bir gol atıp bir de asist yaparak önemli bir geri dönüşe imza koydu.

Sayfa Yükleniyor...