Zlatan Ibrahimovic'in heykelini ateşe verdiler!

İsveç ekiplerinden Hammarby'nin hisselerinin %50'sini satın alan Zlatan Ibrahimovic'e Malmö taraftarlarından tepki çoğalıyor. Zlatan'ın Malmö'deki heykelini ateşe verdiler.

NTV Spor 27.11.2019 - 23:38 | Son Güncelleme: 28.11.2019 - 07:30

Zlatan Ibrahimovic'in İsveç'te yaptığı futbol yatırımı, yıldız golcünün eski takımı Malmö'nün taraftarlarını kızdırdı.

38 yaşındaki futbolcu, Hammarby'nin hisselerinin %50'sini satın aldı. Ancak Malmö taraftarları, eski oyuncularının bu eylemini ihanet olarak görüyor. Zlatan'ın bu hamlesi Malmö cephesinde tepkiyle karşılanırken oyuncunun heykeline de çeşitli sabotajlar yapıldı.

Malmö'de doğup büyüyen ve uzun yıllar bu kentin takımı için top koşturan Zlatan Ibrahimovic, dikilen heykeliyle 2019'un Ekim ayında ölümsüzleştirilmişti. Ancak Malmö şehrindeki heykele bugünlerde ilgiden çok öfke var.

Bir grup Malmö taraftarı Zlatan Ibrahimovic heykelinin koluna klozet kapağı taktı. Bununla da yetinmeyen taraftarlar heykelin başına bir poşet geçirdi. Yaşanan olayların ardından polis olaya müdahale etti ancak durum değişmedi.

Son yaşanan gelişmelere göre Malmö taraftarları Ibrahimovic'in heykelini ateşe verdi. Yangın yerine dönen heykelin son durumu sosyal medyada paylaşıldı.

Saldırganların, heykelin bulunduğu yere eski Yugoslavya'da kullanılan "Cigani dö" (Çingene'ye ölüm) şeklinde ırkçı slogan yazdığı bildirildi.

Bazı şehir sakinleri de Zlatan Ibrahimovic'in Hammarby hamlesinin bir şakadan ibaret olduğunu düşündüklerini ancak gerçek olduğunu anladıklarında büyük bir şok yaşadıklarını söylediler.

Hammarby'nin %50'sini satın alan Zlatan Ibrahimovic'in kariyerini hangi kulüpte sürdüreceği ise belirsizliğini koruyor.

Sayfa Yükleniyor...