"Zor bir maçı kazandık"

PTT 1. Lig'in ikinci haftasında Denizlispor'u evinde 1-0 mağlup eden Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Hüseyin Kalpar, 3 puanı aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

NTV Spor 22.08.2015 - 01:10

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kalpar, zor bir maçı kazandıklarını ve bunun çok önemli olduğun dile getirdi.

"Eksiklerimizi, üzerine giderek düzeltmeye çalışacağız" diyen Kalpar, "Maçın başında bulmuş olduğumuz golle galip geldik ve 3 puanı aldık. Puan açısından çok sevinçliyim ama ne olursa olsun bizim çok daha iyi olmamız lazım. Çok daha fazla pozisyon bulmamız, rakibe de çok daha az pozisyon vermemiz gerekli" dedi.

"YENİ KURULAN BİR TAKIMIZ"
Kalpar, takımın üzerinde küme düşmenin setresi olduğuna vurgu yaparak, "Bu setresi şehir de yaşıyor. Burada maç kazanamamanın, küme düşmenin sıkıntısı ister istemez psikolojik olarak da yaşanıyor. Yeni kurulmuş bir takım olarak değerlendiriyorum. Geçen seneden sadece Onur Cenik var bizimle beraber olan. Yeni kurulan takımda da bu tür sıkıntılar zaman zaman olabiliyor. Ne olursa olsun oyuncularımı kutlamak istiyorum. Denizlispor da pozisyonlar buldu. Yakaladığımız güzel pozisyonları doğru pas yaparak arkadaşımızla buluşturabilseydik, belki ikinci, üçüncü golleri de bulabilirdik" ifade etti.

Kalpar, kadrolarına iki oyuncu daha katmak istediklerini ve bunun için görüşmeler yaptıklarını da sözlerine ekledi.

ALTIPARMAK: GOLÜ BİZ BULMUŞ OLSAYDIK...
Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, mağlup olmalarına karşın sergiledikleri mücadeleden dolayı oyuncularını kutladı.

Maçın baştan sona kendi üstünlüklerinde geçtiğini savunan Altıparmak, "Karşılaşmayı kaybettik. Bizim için sonuçtan daha çok, oynadığımız futbol öndeydi. Önemli olan iyi futbol oynamaktı. Bütün oyuncularıma hep bunu söyledim. Geçen hafta aldığımız 3 puandan sonra, bu hafta üzerine katarak daha iyi futbol oynadık. Golü biz bulmuş olsaydık, buradan çok farklı neticeyle de ayrılabilirdik. Önemli olan burada oynadığımız futbol. Biz bu futbolu oynamaya devam edelim, 3 puanımızı daha sonra alırız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...