"Akdeniz Oyunları'nda şampiyon olmak istiyoruz"

A Milli Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Hikmet Vurgun, hedeflerinin Danimarka maçını kazanıp Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası'na gitmek olduğunu ve Akdeniz Oyunları'nda da şampiyon olmak istediklerini söyledi.

NTV Spor 20.03.2013 - 14:15

A Milli Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Hikmet Vurgun, ''Amacımız Danimarka maçını kazanıp Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası'na gitmek, Akdeniz Oyunları'nda da şampiyon olmak'' dedi.
        
A Milli Bayan Hentbol Takımı, Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası'na katılabilmek için Danimarka ile yapacakları play-off maçlarına hazırlık amacıyla Antalya'da, Süleyman Evcilmen Spor Salonu'nda antrenör Hikmet Vurgun yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor.
        
Vurgun, yaptığı açıklamada, bu yıl Sırbistan'da yapılacak 2013 Bayanlar Dünya Hentbol Şampiyonası'na katılabilmek için Danimarka ile play-off oynamaya hak kazandıklarını belirtti.
        
Play-off öncesinde Antalya'da 18 Mart'ta başlayan kampın 24 Mart'a kadar devam edeceğini kaydeden Vurgun, ''Kampı en verimli şekilde değerlendirmek amacıyla 21 Mart Perşembe günü Ukrayna, 23 Mart Cumartesi günü de Slovenya ile hazırlık maçı yapacağız. Nisan ayının ortasında bir haftalık bir kampımız daha olacak. 10 Mayıs'ta başlayacak üçüncü kamp dönemini ise 2 Haziran'daki Danimarka maçına kadar sürdüreceğiz'' diye konuştu.
        
Akdeniz Oyunları dolayısıyla da hazırlık sürecinden geçeceklerini ifade eden Vurgun ''Amacımız Danimarka maçını kazanıp Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası'na gitmek, Akdeniz Oyunları'nda da şampiyon olmak. Bütün çalışmalarımızın planlamasını yaptık. Hentbol tarihimizde henüz dünya şampiyonasına katılmayı başaramadık. Umarım çalışmalarımızın karşılığında ilk defa şampiyonaya katılabiliriz'' dedi.
        
"ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA MURATPAŞA BELEDİYESİ BİR ADIM ÖNDE"        
Vurgun, Avrupa'daki liglerin düzeyi ile Türkiye'deki liglerin düzeyinin henüz aynı seviyede olmadığını dile getirerek, 2, 3 denk takımla oynanan lig ile 5, 6 eşit güçteki takımla oynanan liglerin arasında çok büyük fark olduğunu belirtti.
        
Avrupa'da 14 takımın 10'unun şampiyonluk için mücadele edebildiğine işaret eden Vurgun, ''Umarım federasyonun çalışmalarıyla kulüpler daha iyi yatırım yapacak ve önümüzdeki yıllarda hem ligimizin hem de oyuncularımızın kalitesi artacak. Bu da milli takıma olumlu yönde yansıyacak'' şeklindekonuştu.
        
Play-off ve Türkiye Kupası'nda Muratpaşa Belediyesi ile Üsküdar Belediyesi'nin kadro derinliklerinin bu takımları birkaç adım öne çıkardığına dikkati çeken Vurgun, ''Bu dönemde performansını, moral motivasyonunu iyi tutan, sakatlık faktörünü arkasına alan takım başarılı olacaktır. Muratpaşa Belediyesi belki bir adım önde olabilir. Çünkü Üsküdar Belediyesi Avrupa Challenge Kupası'nda da mücadele ediyor. Konsantrasyonunun bir bölümünü oraya harcayacak. Bu durum onlar için dezavantaj da avantaj da olabilir. Bunu şu an kestirmek mümkün değil. Üç kulvarda ilerlemek takımları baskı altına alıyor. Umarım herkes emeği karşılığında istediği hedefe ulaşır'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...