Basketbol ve voleybolda TED Kolejliler farkı!

TED Ankara Kolejliler Kulübü, yeni sezonda basketbol ve voleybol birinci liglerinde 4 takımla

NTV Spor 05.08.2012 - 12:02

TED Ankara Kolejliler Kulübü, 2012-2013 sezonunda basketbol ve voleybol birinci liglerinde 4 takımla mücadele verecek.

TED Ankara Kolejliler Kulübü Başkanı Önder Bülbüloğlu, yeni sezonda erkeklerde basketbolda Beko Basketbol Ligi, voleybolda Aroma Erkekler Birinci Ligi'nde, kadınlarda ise Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Aroma Bayanlar Birinci Ligi'nde mücadele edeceklerini söyledi.

Ankara'yı tek kulüp çatısı altında birinci liglerde 4 takımla temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Bülbüloğlu, "Türkiye'de 3 büyüklerden (Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray) sonra birinci liglerde 4 takımıyla oynayabilen tek kulüp TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü. Gururlu olduğumuz kadar bunun zorluğunu da biliyoruz. Bunun için gerekli tedbirleri de alıyoruz. Hem Ankara'ya hem de Türk Eğitim Derneği Ankara Kolejine yakışır şekilde 4 takımımızla birlikte birinci liglerde mücadele edeceğiz" dedi.

Bülbüloğlu, yeni sezonda ayrıca bayanlarda basketbol ve voleybol takımlarının ligin yanı sıra Avrupa kupalarında da mücadele vereceklerinin altını çizerek, "Bayan basketbol takımımız geçen sene de Ankara'yı Avrupa kupalarında temsil etti ve çeyrek finale kadar yükseldi. Bu sene bu başarıyı iki takımımızdan da bekliyoruz" diye konuştu.

İSİM SPONSORU TÜRK TELEKOM
TED Ankara Kolejliler için sporun çok eski ve geleneksel bir tarz olduğunu dile getiren Bülbüloğlu, spor altyapısı olarak bir eksikliklerinin olduğunu düşünmediğini vurguladı.

Bülbüloğlu, tek başına 4 takımla birinci liglerde mücadele etmenin oldukça zor olacağını ifade ederek, "Özellikle acımasız bir rekabetin yaşandığı birinci liglerde 4 takımla mücadele etmek oldukça zor. Maddi anlamda zorlanacağımız kesin. Bunun için de gerekli tedbirleri aldık. Hem Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji Vakfı, hem de Türk Eğitim Derneği'nin hem maddi hem de manevi anlamda büyük destekleri var. Bunun yanında 4 takımımıza Türk Telekom'dan isim sponsorluğu alarak, ayrı bir maddi kaynak yarattık. Bunları en iyi şekilde kullanarak en iyi şekilde Ankara'yı ve Ankara Koleji'ni temsil etmek istiyoruz. Burası 82 yıllık bir eğitim kurumu. Ankara Koleji spora bütün tarihi boyunca önem vermiş bir kulüp. Dolayısıyla altyapılara büyük önem veriyoruz. Bin 250 altyapı sporcumuz var. Bunların çok büyük bir çoğunluğu okulumuzda öğrenci olarak okuyan çocuklar. Hem eğitimlerini, hem de spor faaliyetlerini sürdürüyorlar" şeklinde konuştu.

ANKARALI SPORSEVERLERE ÇAĞRI
Önder Bülbüloğlu, TED Ankara Kolejlilerin birinci liglerde 4 takımla mücadele verecek olmasının Ankaralı salon sporlarını sevenler için bulunmaz bir fırsat olduğunu kaydetti.

Ankara Koleji ile Ankara'da çok sayıda büyük maç oynanacağını belirten Bülbüloğlu, Ankaralı sporseverlere de, "Takımlarımız hem voleybol hem de basketbolda Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ile karşılaşacak. Böyle bir fırsat Ankara'ya ilk defa gelmiş olacak. Onun için salon sporlarını sevenlerin bunu iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Salonumuzun tüm maçlarda dolmasını umuyoruz" çağrısında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...