10. etapta Naser el-Attiyah rüzgarı!

36. Dakar Rallisi’nin 10. etabını, otomobil kategorisinde Katarlı Naser el-Attiyah, motosiklette ise İspanyol Joan Barreda Bort kazandı.

NTV Spor 15.01.2015 - 00:13

36. Dakar Rallisi'nin 10. etabında, otomobil kategorisinde Katarlı Naser el-Attiyah birinciliği elde etti.

Arjantin, Şili ve Bolivya'nın ortak düzenlediği 2015 Dakar Rallisi'nin 11. gününde, 10. etap yarışları tamamlandı.
     
Şili'nin Calama ile Arjantin'in Salta kentleri arasındaki (motosiklette 371, otomobilde 359 kilometre) parkurda düzenlenen rallinin otomobil kategorisinde, Mini takımından Katarlı Naser el-Attiyah 3 saat 49 dakika 59 saniyelik derecesiyle birinci oldu ve genel klasmandaki liderliğini sürdürdü.
     
Arjantinli pilot Orlando Terranova etabı Attiyah'ın 1 dakika 35 saniye gerisinde tamamlayarak, ikinci oldu. Liderin 3 dakika 39 saniye ardından bitiş çizgisini geçen Suudi Arabistanlı Yezid el-Rajhi ise yarışı 3. sırada bitirdi.
     
Bu sonuçla Katarlı Attiyah, genel klasmanda ikinci sırada yer alan Toyota takımından Güney Afrikalı Giniel de Villiers ile arasındaki farkı 28 dakika 22 saniyeye çıkardı.
     
MOTOSİKLET KATEGORİSİ
Motosiklet kategorisinde ise Honda takımından İspanyol Joan Barreda Bort, 4 saat 7 dakika 11 saniyelik derecesiyle parkuru ilk sırada bitirdi.
     
Portekizli sürücüyü 1 dakika 39 saniye geriden takip eden vatandaşı KTM takımından Marc Coma ikinci oldu. Portekizli Ruben Faria ise liderin 1 dakika 57 saniye gerisinde yarışı bitirerek, üçüncü sıraya yerleşti.
     
Etabın ardından Coma, ikinci sırada bulunan Portekizli Paulo Goncalves ile arasındaki farkı 7 dakika 35 saniyeye çıkararak, genel klasman liderliğini korudu.
     
Dakar Rallisi'nin 11. etabı, Arjantin'in Salta ile Termas de Río Hondo kentleri arasındaki (motosiklette 351, otomobilde 194 kilometre) parkurda düzenlenecek.

Sayfa Yükleniyor...