Arjantin'de zafer Da Costa'nın!

Formula E Dünya Şampiyonası’nın 4. yarışını Portekizli pilot Antonio Felix da Costa kazandı. Lucas di Grassi Arjantin'de puan alamasa da şampiyona liderliğini sürdürdü.

NTV Spor

11.01.2015 - 16:42

Formual E Dünya Şampiyonası'nda sezonun 4. ayağına Arjantin'in başkenti Buenos Aires ev sahipliği yaptı. Yarışa şampiyona ikincisi İsviçreli pilot Sebastien Buemi Pole pozisyonunda başladı.

Startla birlikte Buemi liderliğini korurken, 3. sıradan start alan Nick Heidfeld, 2. sıradaki Jaime Algersuarı'yı geçerek 2. sıraya yerleşti. 35 turluk yarışta ilk bölümler kazasız geçilirken, 24. turda lider Sebastien Buemi kaza yaparak yarış dışı kaldı. 

Buemi'nın kazasının ardından şampiyona lideri Lucas di Grassı ilk sıraya yerleşse de Brezilyalı pilotun da liderliği fazla uzun sürmedi. 27. turda bu kez Di Grassi kaza yapınca liderlik Alman pilot Nick Heidfeld'e geçti.

Heidfeld son 3 tura lider girdi ancak o da pitte hız limitini aştığı için pitten geçme cezası aldı ve Antonio Felix da Costa liderliğe yerleşti. Son turlarda liderliğini koruyan Da Costa bu sezonki ilk birinciliğini kazanırken, Nicolas Prost 2. Nelson Piquet Junior 3. oldu.

Arjantin'den puansız ayrılsa da Lucas di Grassi'nin 58 puanla şampiyona liderliğini sürdürdü.

 

Sayfa Yükleniyor...