Bir kez daha koşamayanlar için koşacak!

Dünyanın 34 noktada aynı anda başlayan ve rekabetle eğlenceyi buluşturan Wings for Life World Run koşusu bu yıl 8 Mayıs 2016 Pazar günü düzenlenecek.

NTV Spor 01.04.2016 - 15:07

Koşunun Türkiye ayağı ise İzmir'de saat 14.00'da başlayacak. Wings for Life World Run'ın önemli destekçilerinden biri de geçen seneki gibi Formula 1 pilotu Daniel Ricciardo olacak.

Red Bull ve Wings for Life'ın kurucusu Dietrich Mateschitz'in, 2014 yarışında kendisine özel ayrılan birinci koşu numarasını devrettiği genç pilot, bir kez daha Wings For Life World Run'a bu numarayla katılacak.

Daniel Ricciardo, motor sporları dünyasının yükselen isimleri arasında yer alıyor. Red Bull Racing Formula 1 takımının başarısı için çalışan genç pilot, 2014'te Formula 1 sezonunu 3. olarak tamamlarken, bu sezonu ise Avustralya'da elde ettiği dördüncülükle açtı. Avustralyalı yarışçı, Wings for Life koşusunda bir kez daha rakip otomobilleri kovalamak yerine, kendisini yakalamaya çalışacak bir otomobilden kaçarak mücadele edecek.

Genç pilot “Wings for Life ilk yıllarında büyük bir başarı sağladı. Geçen sene 100.000'in üstünde bir katılımcı, bu büyük organizasyonda yer aldı. Bu yarışı özel kılan, bütün dünyada katılımcıların aynı anda yarışa başlıyor olması ve kendilerini kovalayan otomobile yakalanmamaya çalışması. Bu sene Avrupa sezonuna denk geldiği için ben yarışa İngiltere'de Cambridge'de katılacağım. Bütün bu çabamız, omurilik felcinin tedavisine kaynak bulunmasına yardımcı olmak için” dedi.

Sayfa Yükleniyor...