Çocukluk hayalini gerçekleştirdi!

Formula 1'de dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Britanyalı pilot, Formula 1'in efsane ismi Ayrton Senna ile aynı sayıda şampiyonluk sayısına ulaştığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

NTV Spor

26.10.2015 - 13:09

Sezonun tamamlanmasına 3 yarış kala dünya şampiyonluğunu ilan eden Lewis Hamilton, Formula 1'de adını efsaneler arasına yazdırmayı başardı. Bu sezon 10. yarış zaferini Amerika Birleşik Devletleri'nde elde eden 30 yaşındaki Britanyalı pilot, kariyerinde üç şampiyonluk yaşayan pilotlar arasına katıldı.

İlk olarak 2008 yılında dünya şampiyonu olan Britanyalı pilot, geçtiğimiz yılın ardından bir kez daha zafere ulaşmasını bildi. Hamilton böylelikle; 7 şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, 6 kez şampiyon olan Juan Manuel Fangio, dörder şampiyonlukları bulunan Alain Prost ve Sebastian Vettel'in ardından üç şampiyonluğu olan Niki Lauda, Jack Brabham, Jackie Stewart, Nelson Piquet ve Ayrton Senna ile aynı şampiyonluk sayısına ulaştı. Amerika Grand Prixsi'nin ardından kameraların karşısına geçen Britanyalı pilot, mutluluğunu gizleyemiyordu.

Lewis Hamilton, çocukluk kahramanı Ayrton Senna ile aynı şampiyonluk sayısına ulaşarak, Formula 1'e başladığı ilk günkü hedefini gerçekleştirdiğini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...