El-Attiyah zirveyi bırakmıyor!

36. Dakar Rallisi'nin 11. etabında, otomobil kategorisinde Katarlı Naser el-Attiyah, motosiklet sınıfında İspanyol Joan Barreda Bort birinciliği elde etti.

NTV Spor 15.01.2015 - 21:54

Şili, Bolivya ve Arjantin'in ortak düzenlediği 2015 Dakar Rallisi'nin 12. gününde, 11. etap yarışları tamamlandı.

Arjantin'in Salta ile Termas de Rio Hondo kentleri arasındaki (motosiklette 357, otomobilde 194 kilometre) parkurda düzenlenen rallinin otomobil kategorisinde, Katar Ralli takımından Nasser El-Attiyah 1 saat 53 dakika 10 saniyelik derecesiyle birinci oldu ve genel klasmandaki liderliğini sürdürdü.

Arjantinli pilot Orlando Terranova etabı Attiyah'ın 27 saniye gerisinde tamamlayarak, ikinci sırayı elde etti. Liderin 39 saniye ardından bitiş çizgisini geçen Güney Afrikalı Giniel de Villiers ise yarışı 3. sırada bitirdi.

Bu sonuçla Katarlı Attiyah, genel klasmanda ikinci sırada yer alan Toyota Imperial takımından Giniel de Villiers ile arasındaki farkı 29 dakika 1 saniyeye çıkardı.

MOTOSİKLET KATEGORİSİ
Motosiklet kategorisinde ise HRC takımının İspanyol pilotu Joan Barreda Bort, 3 saat 26 dakika 33 saniyelik derecesiyle parkuru ilk sırada bitirdi.

İspanyol sürücüyü 17 saniye geriden takip eden Portekizli takım arkadaşı Paulo Goncalves ikinci oldu. Slovak Ivan Jakes ise liderin 1 dakika 35 saniye gerisinde yarışı bitirerek, üçüncü sıraya yerleşti.

Etabı 6. sırada tamamlayan genel klasman lideri Marc Coma, en yakın rakibi Goncalves'in 5 dakika 12 saniye önünde genel klasmandaki yerini korumayı başardı.

Dakar Rallisi'nin 12. etabı, Arjantin'in Termas de Rio Hondo ile Rosario kentleri arasındaki 298 kilometrelik parkurda düzenlenecek.

Sayfa Yükleniyor...