ESPN'de rekor seyirci sevinci

Formula 1'de tarihin unutulmaz sezonlarından biri yaşandı. Abu Dabi yarışı tartışmalı bir şekilde sona ererken; Max Verstappen mutlu sona ulaştı. Heyecanlı sezon, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) izlenme oranlarına olumlu yansıdı ve tarihin en fazla izlenen sezonu olarak kayıtlara geçti.

NTV Spor 15.12.2021 - 12:49

ESPN, Formula 1 izlenme sayılarını açıkladı. Şampiyonu belirleyen Abu Dabi yarışını 963 bin kişi izledi. Tarihin en fazla izlenen Formula 1 sezonu geride kalırken; 1995'te ortalama 748 bin kişi heyecana ortak olmuştu. Bu sezon ise ortalama 934 bin olarak gerçekleşti.

Bu sezon bir önceki sezona göre izlenme sayısını yüzde 54 (Geçen sezon 608 bin) artırdı. Bir önceki sezon Formula 1'i izleyenlerin sayısı ise 672 bin kiyişti.

ESPN verilerine göre, bu sezon en çok izlenen yarış Ekim Ayıandaki Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix'si soldu. O yarışı 1.2 milyon kişi canlı izledi. Yarışseverlerin en çok ilgi gsöterdiği ikinci yarış ise Haziran ayındaki Fransa Grand Prix'si oldu. O yarışı ise 1.1 milyon kişi izledi.

Sayfa Yükleniyor...