F1, sezona seyircisiz başlamayı tartışıyor

Corona virüs tüm spor branşlarında tartışmalara neden olurken, Formula 1'de de yarışların devam edebilmesi için fikirler sunulmaya devam ediyor. Bu bağlamda FIA, seyircisiz yarışların başlanması fikrini masaya yatırabilir.

NTV Spor

09.04.2020 - 09:56

Formula 1, corona virüs krizi nedeniyle 2020'nin ilk sekiz yarışını ertelemiş ya da iptal etmişti. Mevcut takvime göre sezonun 14 Haziran'da Kanada GP ile başlaması gerekiyordu. Fakat dünya genelinde devam eden pandemi durumu sebebiyle 28 Haziran'daki Fransa'daki yarış da yapılamayacak. Yönetim, bunların ışığında yarışların seyircisiz devam etme durumunu da görüşmeye başladı. 

Sky Sports'a konuşam F1 genel direktörü Ross Brawn, "Tüm ekip çalışanlarının ve pilotların, yarış alanındaki herkesin testlerinin yapılması ve bir risk olmaması durumunda, seyircisiz devam etme konusunu düşünebiliriz. Bu harika bir durum değil ancak hiç yarış olmamasından daha iyi. Evde oturan ve yarışları izleyebilecek milyonlarca insan olduğunu da kabul etmek gerekiyor. İçinde bulunduğumuz kriz ortamında evdeki insanlar için yarış yapabilmek de işin bonusu olabilir" dedi.

Brawn, sezon sonu şampiyonanın tamamlanabilmesi için minimum 8 yarış yapmaları gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Sayfa Yükleniyor...