Formula 1 Haberi | Ferrari'den ayrılan Mick Schumacher Mercedes'le imzaladı

Formula 1'de geçtiğimiz sezon Haas'ta yarışan Ferrari'nin akademi pilotlarından Mick Schumacher, Mercedes'le sözleşme imzaladı.

NTV Spor 15.12.2022 - 14:56
Son Güncelleme: 15.12.2022 - 16:05
Ferrari'den ayrılan Mick Schumacher Mercedes'le imzaladı

 

takımlarından , Mick Schumacher'in yeni sezonda yedek pilot olacağını açıkladı.

Takımdan yapılan açıklamada, "Hoş geldin Mick. 2023'teki yedek pilotumuza merhaba diyin." ifadeleri yer aldı.

Mick Schumacher konuyla ilgli, "Yeni sezonda takımın bir parçası olacağım için çok mutluyum. Oldukça rekabetçi ve profesyonel ortamda takıma katkıda bulunmak için her şeyimi vermeye hazırım. Bana güvenen herkese minnettarım. Formula 1 çok büyüleyici bir dünya." ifadelerini kullandı.

🏁 HABERLERİ

Takım patronu Toto Wolff, Mick Schumacher'in yetenekli bir pilot olduğunu belirterek, "Mick çok yetenekli bir pilot. Onu takıma kazandırdığımız için çok mutluyum. Çalışkan, sakin ve öğrenmeye aç bir pilot. Bunlar çok önemli yetenekler ve onun gelişimine yarrdımcı olmak istiyoruz. Formula 1'deki iki yıllık yarış tecrübesiyle, gerektiğinde Lewis veya George'un yerini alabilecek." dedi.

Efsane Alman pilot Michael Schumacher'in oğlu Mick Schumacher, 2020'de yaşadığı Formula 2 şampiyonluğunun ardından Haas ile Formula 1'e adım atmış ve bu takımda iki sezon geçirmişti. 23 yaşındaki Alman sürücü, geride kalan sezon Büyük Britanya'da 8'inci, Avusturya'da ise 6'ncı sırayı almıştı.

Sayfa Yükleniyor...