Finlandiya'nın en hızlısı Latvala!

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezon Finlandiya Rallisi’yle devam etti. 2010 ve 2014 yıllarında bu ralliyi 2 kez kazanan Jari Matti Latvala, bu yıl da Finlandiya'dan zaferle ayrılmayı bildi.

NTV Spor

02.08.2015 - 14:44

Finlandiya Rallisi'ni Wolkswagen'in Fin pilotu Jari-Matti Latvala kazandı. Latvala kendi evinde 3. kez zafere ulaşırken, Dünya Şampiyonası'nda da 2 basamak yükselerek ikinci sıraya yerleşti.

Toplam 20 etap üzerinden geçilen Finlandiya Rallisi'nde 8. etapta liderliği ele geçiren Fin pilot sonraki 12 etapta liderliğini korudu ve kendi evinde 3. kez zafere ulaştı. Kariyerinin 14. ralli galibiyetini yaşayan Latvala pilotlar klasmanında da 4.lükten 2.liğe yükseldi.

Dünya Şampiyonası lideri Wolkswagen pilotu Sebastien Ogier, 2. kez kazanmak için geldiği Finlandiya'da takım arkadaşı Latvala'nın ardından 2. oldu. Yarışta 3.lüğü Norveçli Mads Ostberg elde etti.

Bu sonuçların ardından Fransız Sebastien Ogier 182 puanla şampiyona liderliğini sürdürdü. Finlandiya'dan zaferle ayrılan Latvala 93 puanla şampiyonada 2. sıraya yerleşirken, Mads Ostberg 84 puanla 3. sırada yer aldı. Finlandiya'ya şampiyona ikincisi olarak gelen Wolkswagen pilotu Andreas Mikkelsen ise ilk gün geçirdiği kazanın ardından yarış dışı kalınca pilotlar klasmanında 4. sıraya geriledi.

Dünya Ralli Şampiyonası'nda sezon 20 Ağustos'ta başlayacak Almanya Rallisi'yle devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...