Force India'da yeni dönem!

Formula 1 takımlarından Force India yeni otomobilini basına tanıttı. Force India pilotları Nico Hulkenberg ve Sergio Perezi 2015 sezonu için iddialı konuştu.

NTV Spor 22.01.2015 - 14:15

Formula 1'de yeni sezon 15 Mart'ta Avustralya Grand Prix'siyle başlayacak. Takımlar hazırlıklarını sürdürürken Force India bu sezon yarışacağı otomobili tanıttı.  

Yeni otomobili Force India pilotları Sergio Perez ve Nico Hulkenberg tanıttı. İki pilot da geçen yılı markalar klasmanında altıncı sırada tamamlayan Force India'nın bu sezon çok daha iddialı olduğunu söyledi.

Meksikalı pilot Sergio Perez yeni otomobilin heyecanıyla birlikte ülkesi Meksika'da yapılacak yarışı iple çektiğini söyledi. Daha önce 1963-1979 yılları arasında Grand Prix'lere ev sahipliği yapan Meksika en son 1992 yılında Formula 1 takviminde yer almıştı. Perez, bundan 23 yıl sonra ülkesinin yeniden ev sahipliği şansını elde etmesi için "Sonuç ne olursa olsun benim için bu sezonun en özel yarışı Meksika Grand Prix'si olacak. Her yıl bunun hayalini kuruyordum, bu sezon gerçek olacak" ifadelerini kullandı.

2014'te 155 puanla Force India tarihinin en başarılı sezonu geçirdiklerine vurgu yapan Nico Hulkenberg ise "Yeni sezonun bir an önce başlamasını istiyorum. Çok iyi bir yıl geçirdik ve bu sezon da performansımızı artırmak istiyoruz" diye konuştu.

Nico Hulkenberg geçen yılı 96 puanla dokuzuncu sırada tamamlamıştı. Takım arkadaşı Sergio Perez ise 59 puanla 10'uncu sırada yer almıştı.

Sayfa Yükleniyor...