Formula 1'de yarış sayısı artacak mı?

Formula 1 CEO'su Stefano Domenicali, Afrika'da bir yarış düzenlenmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Domenicali, İngiltere'deki ikinci bir yarışa ise sıcak baktıklarını belirtti.

NTV Spor 18.04.2023 - 17:39
Formula 1'de yarış sayısı artacak mı?

'de geçtiğimiz ay başlayan 2023 sezonu, 30 Nisan'daki Azerbaycan Grand Prix'siyle devam edecek.

Avustralya'nın ev sahipliğindeki yarışın ardından verilen kısa arada Formula 1 CEO'su Stefano Domenicali, Sky Sports'un sorularını yanıtladı.

Formula 1'deki kalitenin korunması gerektiğini belirten Stefano Domenicali, "Bugünkü gelir ve para çok fazla ancak yarışlardaki ve spordaki kaliteyi korumamız gerekiyor. Bu bizim görevimiz. Örneğin Monza'nın tarihsel olarak inanılmaz bir yer olduğuna hem fikiriz. Ancak gelecek için altyapıya ve seyircilere yönelik yatırım yaptıklarından emin olmaları gerekiyor." açıklamasında bulundu.

🏁 HABERLERİ

Afrika'da bir yarış düzenleme fikrine sıcak baktıklarını aktran Domenicali, "Afrika'da bir yarış düzenlemek harika bir fikir ve çalışmalarımız devam ediyor. Afrika, yoğun olarak çalıştığımız bir kıta. Her zaman söylediğim gibi, doğru ortakları ve uygun bir orta vadeli planı bulmalısınız. Kaçınmak istediğimiz şey, orada bir yarış düzenleyip sonrasında kaybolmak. Spor ve ülkeler için en iyisini bulmalıyız. Asya ve Amerika Birleşik Devletleri'nden çok fazla ilgi var. En önemli şey, Formula 1'deki her yarışın kendi karakterinin olması." dedi.

Formula 1'in Silverstone'dan sonra Londra'da da bir yarış düzenlemesine olumlu yaklaştıklarını söyleyen İtalyan yönetici, "Londra yarışı elbette mümkün. Londra'nın ilgilenmesi gereken başka öncelikleri olabilir ama bu proje harika olurdu. Bunu tartışmaya hazırız çünkü harika bir proje olur." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...