Hamilton: Bottas ile ilişkim kariyerimde bir ilk

Lewis Hamilton, Valtteri Bottas ile olan arkadaşlığının çok farklı olduğunu açıkladı.

NTV Spor 01.10.2021 - 09:33

Formula 1'de Mercedes pilotluğu yapan Lewis Hamilton, 2017'de emekli olan Nico Rosberg'in yerine takıma transfer edilen Valtteri Bottas ile olan ilişkileri hakkında açıklamalarda bulundu.

"Daha çocukken Alonso ile tanıştım. Daha sonra Kovalainen, Button ve Rosberg ile farklı şeyler yaşadık ve hepsinden bambaşka şeyler öğrendim." diyen Hamilton, daha önce yaptığı "Bottas sahip olduğum en iyi takım arkadaşımdı." söylemine de açıklık getirdi.

İngiliz pilot Bottas ile ilişkileri hakkında "Formula 1'de iki şampiyonluk için yarışıyorsunuz. Sürücüler klasmanı ve takımlar klasmanı. Bu yüzden takım arkadaşınız ile ortak çalışmanız çok önemli. Kariyerimde ilk defa gerçek anlamda iletişim kurabildiğim bir takım arkadaşım oldu. Birbirimizden hiçbir şey saklamadan daha iyi olabilmek için birbirimize yardım ettik. Bu daha önce yaşadığım bir durum değil. Bu yüzden çok özel bir durum." derken, Fin pilot ile pist dışı iletişimlerinin de iyi olduğunu ve şirin gözükmeye çalışmadan centilmence sohbet edebildiklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...