İşte Alonso'nun son durumu!

Test sürüşü sırasında kaza geçiren McLaren pilotu Fernando Alonso, 3 günlük tedavi sürecinin ardından taburcu oldu. McLaren, İspanyol sürücünün sağlık durumuyla ilgili detayları düzenlenen basın toplantısında aktardı.

NTV Spor 26.02.2015 - 16:14

Geçtiğimiz sezon sonunda Ferrari'den McLaren'e transfer olan Fernando Alonso, Katalunya Pisti'nde yapılan test sürüşleri sırasında ciddi bir kaza geçirmişti.

Kazanın ardından hastaneye kaldıran İspanyol pilot 3 günlük tedavi sürecinden sonra taburcu oldu. McLaren İspanyol pilotun sağlık durumuyla ilgili detayları basın toplantısında aktardı. Buna göre, çarpmanın etkisiyle Alonso'nun birkaç saniye bilinci kapandı. Ancak kısa süre sonra kendisine geldi. Basın sözcüsü, Alonso'nun hastaneden çıkınca sezonun son test sürüşüne katılmak istediğini; ancak doktorların kendisine izin vermediğini söyledi. İspanyol pilotun, 15 Mart'ta sezonun ilk yarışı Avustralya Grand Prix'sinde yer alıp almayacağı konusunda ise hala belirsizlik var.

Katalunya Pisti'nde yapılan Formula 1 test sürüşlerinde piste çıkan Fernando Alonso, 4. virajda yüksek bir hızla yoldan çıkıp duvara çarpmıştı. Ambulansla önce pistin sağlık merkezine götürülen 33 yaşındaki sürücü daha sonra helikopterle hastaneye kaldırılmıştı.

Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA, söz konusu virajda herhangi bir güvenlik ihlali olup olmadığını araştıracaklarını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...