Kansas'ta Jimmie Johnson rüzgarı!

NASCAR Sprint Cup'ta sezonun 11'inci yarışı Jimmie Johnson’ın zaferiyle sona erdi. Sağanak yağış nedeniyle 2 saat ara verilen yarışta Johnson son turlarda yaptığı atakla bu sezon 3. kez birinci oldu.

NTV Spor 10.05.2015 - 13:02

NASCAR'da sezonun 11. yarışı Kansas Pisti'nde koşuldu. 9 kez uyarı bayraklarının sallandığı yarışta liderlik 10 sürücü arasında 16 kez el değiştirdi.

Kansas Pisti'ndeki yarışa Joey Logano pol pozisyonundan başladı. Ancak kısa bir süre sonra sağanak yağış ve yıldırım tehlikesi nedeniyle yarışa ara verildi.

Yaklaşık 2 saat sonra yarış yeniden başladı. 185. turda Clint Bowyer ve Ricky Stenhouse Jr.'ın otomobillerinin temas etmesi üzerine uyarı bayrağı sallandı.

18 yaşındaki Erik Jones, kariyerinin ilk sprint cup mücadelesine çıksa da yarış beklediği gibi geçmedi. Deneyimli pilot Jimmie Johnson'ı geçmek için hamle yapan Jones, otomobilinin kontrolünü kaybederek duvara çarptı ve yarışı sondan üçüncü sırada bitirebildi.

Yarışın son bölümü Jimmie Johnson ile Kevin Harvick'in kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Son bölümde liderliği Harvick'e kaptırmayan Johnson damalı bayrağı önde görmeyi başardı. Bu sonuçla Johnson sezonun 3'üncü, kariyerinin ise 73'üncü sprint cup zaferine ulaştı.

Dale Earnhardt Jr. yarışı üçüncü sırada tamamladı. Kansas'ta geçen yıl galip gelen Jeff Gordon ise bu kez dördüncülükte kaldı. Joey Logano beşinci oldu.

Sayfa Yükleniyor...