"Kawasaki'yi şampiyon yapmak istiyorum"

Dünya Supersport Şampiyonası'nda 4. kez mutlu sona ulaşan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sezonun 12. ve son yarışına katılmak için Katar'a gitti.

NTV Spor 14.10.2015 - 15:42

Fransa'da şampiyonluğunu ilan eden Sofuoğlu, 18 Ekim'de koşulacak sezonun son yarışını ön sırada tamamlamak istediğini söyledi.

Sofuoğlu, bu kez Katar'da takımı Kawasaki'yi markalar klasmanında şampiyon yapmak için piste çıkacağını belirterek, "Kawasaki en son 2013 yılında Supersport sınıfında şampiyon oldu. Takımımı şampiyon yapmak istiyorum" dedi.

Katar'da kariyerinin 33. yarış birinciliğini elde etmek için mücadele edeceğini dile getiren Sofuoğlu, "Büyük stres geride kaldı. Şükürler olsun mutlu sona ulaştım. Markalar şampiyonluğu için Katar'da ilk 5'te yer almam yeterli olacak. Birincilik için yarışı riske edebilirim ama takımımın taktiğini uygulayacağım. Takımım böyle karar alırsa ilk 5 için mücadele ederim" ifadelerini kullandı.

Sezonun 12. ve son yarışı, 18 Ekim Pazar günü Katar'da TSİ 20.30'da start alacak. Bu yarış öncesi markalar klasmanında  Kawasaki 217 puanla ilk sırada yer alıyor. Kawasaki'yi, 202 puanla MV Agusta ve 197 puanla Honda takip ediyor.

Sayfa Yükleniyor...