Körfez ayağını Yağız Avcı kazandı!

NTV Spor'dan canlı yayınlanan Lassa V1 Challenge'da 2015 sezonunun birinci ayağı Kocaeli'de tamamlandı. Toplam 24 turun sonunda Yağız Avcı birinci, Can Tolon ikinci, Burak Çukurova ise üçüncü oldu.

NTV Spor 09.05.2015 - 17:17

Otomobil sporları Lassa V1 Challenge'da 2015 sezonunun birinci ayağı Kocaeli'de yapıldı.
     
Körfez Yarış Pisti'nde düzenlenen ilk ayak mücadelesinde, 22 pilot yarıştı. Toplam 24 turun sonunda Yağız Avcı birinci, Can Tolon ikinci, Burak Çukurova ise üçüncü oldu.
     
Eski ralli pilotu ve Volkicarların tasarımcısı Volkan Işık, V1 Challenge'ın 5. yılı olduğunu, 4 yılı çok güzel bir şekilde geride bıraktıklarını belirtti.
     
Türkiye'de, daha ekonomik koşullar ve eğlenceli bir şekilde insanlara bu sporu sevdirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Işık, şunları söyledi:

"Biz bu anlamda her geçen gün tuğla üstüne tuğla koyarak büyüyor ve gelişiyoruz. Bugün 22 tane pilot  şampiyonada yarıştı. Şampiyonanın doğru dengelerde gerçekleşmesi için pilot sayısını sınırlı tuttuk. V1'de bu sene 22 tane hızlı pilot ilk defa yarışacak. Bu senenin çok daha rekabetçi ve daha keyifli geçeceğine inanıyorum. İlk yarıştaki heyecan herkeste çok yüksek. Araba motorları aynı olduğu için yarışta yetenek ve tecrübe ön plana çıkacak. Türkiye'nin ilk ve tek para ödüllü şampiyonasıyız."
     

Sayfa Yükleniyor...