Kritik hafta sonu öncesi Verstappen'in aracında büyük sorun

Max Verstappen'in Intercity Istanbul Park'ta çıktığı antrenman turlarından sonra aracıyla mutlu olmadığı görüldü.

NTV Spor 08.10.2021 - 22:14 | Son Güncelleme: 08.10.2021 - 22:16

Formula 1'de Red Bull takımının şampiyonluk adayı sürücüsü Max Verstappen, Türkiye Grand Prix'si öncesinde Intercity İstanbul Park'ta çıktığı antrenman turlarında aracından beklediği verimi alamadı.

Özellikle şampiyonluk yarışındaki en büyük rakibi Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton'ın motor bloğunda 4. kere yaptığı değişikliğin sonucu olarak aldığı cezadan sonra çok önemli bir fırsatın eşiğinde olan Verstappen, antrenman turlarından sonra yaptığı açıklamada bugün çıktıkları iki antrenman turunda da farklı şeyler denediklerini ve hala bir arayış içerisinde olduklarını söyledi. "Şu anda burası hakkında özellikle bu araçlarla çok fazla bilgiye sahip değiliz." diyen Hollandalı pilot, "Görülen o ki bu akşamı aracımızı geliştirmeye ayıracağız. Çünkü en iyi durumumuzda olmadığımız aşikar." şeklindeki açıklamaları ile aracının henüz İstanbul Park'a hazır olmadığının altını çizdi.

Red Bull yetkilleri de pistin geçen seneye göre yol tutuşunun çok üst düzey olduğunu belirtirken, bu seviyede bir tutuş beklemedikleri için araçta problem yaşadıklarını, bazı ayarları bu üst seviye yol tutuşa göre tekrar belirlemeleri gerektiğini belirtti.

Türkiye Grand Prix'sinde yarın (9 Ekim Cumartesi) saat 12.00'de 3. ve son antrenman turları atılacak ve saat 15.00'te de sıralama turlarına geçilecek. Yarış ise 10 Ekim Pazar günü saat 15.00'te.

Sayfa Yükleniyor...