Latifi: Ölüm tehditleri alıyorum

Nicholas Latifi, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla sezonun son yarışında yaşanan olaylara dair görüşlerini bildirdi.

NTV Spor 21.12.2021 - 21:26

Formula 1'de sezonun son yarışı olan Abu Dhabi Grand Prix'sinde Lewis Hamilton'ın en önde, arkasında ise Max Verstappen'in olduğu ve Hamilton'ın zafere doğru gittiği bitime 6 tur kala bir kaza yapan Nicholas Latifi, güvenlik aracını piste girmesine sebep olmuştu.

Tam o sırada pistteki pozisyonu sebebi ile hızlı bir pitstop taktiği ile lastiklerini yenileyen ve güvenlik aracının pistte olması ile beraber de yeni lastiklerle Hamilton'ın ensesine gelen Verstappen, son turda da güvenlik aracının pistten çıkması ile lastik avantajını şampiyonluğa dönüştürmüştü.

TIKLAYIN: MOTOR SPORLARI HABERLERİ

Williams sürücülüğünü yapan Nicholas Latifi, sosyal medya hesabından bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Uzun bir zamandır çok kötü mesajlar aldığını söyleyen Latifi, bunun bir nefret kampanyasına dönüştüğünü belirtti.

Latifi, "O kazadan dolayı özür dilemem gereken tek yer benim takımım. Zaten bunu da hemen yapmıştım. Bunun dışında gelişen her şey benim kontrolümün dışındaydı. Bazı insanlar yarışın son turlarında neden o kadar yarıştığımı sorgulamış fakat pozisyonum fark etmeksizin, son sıra için bile savaşsam ben elimden geleni veririm. Tıpkı pistteki diğer her sürücü gibi... Bunu anlamayanlar ve hala farklı düşünenlerle derdim yok. Ama beni tehdit edenler, nefret söylemleri hatta ölüm tehditleri kullananlar bu sporun gerçek takipçileri değil." dedi.

Daha önce de Verstappen Latifi'nin sosyal medyada lince uğraması hakkında, "Nicholas'ın aklı varsa telefonunu kapatır ve tüm bu yorumları görmezden gelir." şeklinde yorum yapmıştı.

Latifi son olarak kendisine destek olanlara teşekkür ederken, sporun kendi doğasının olduğunun da altını çizdi.

Sayfa Yükleniyor...