Leclerc: Ferrari'nin kararına saygı duyarım

Charles Leclerc, geçen yıl zaman zaman gerginlik yaşadığı Sebastian Vettel'in önümüzdeki sezon da takım arkadaşı olarak devam etmesinden memnuniyet duyacağını söyledi.

NTV Spor

23.04.2020 - 10:04 | Son Güncelleme: 23.04.2020 - 10:16

Ferrari ile Sebastian Vettel birlikteliğinin geleceği belirsizliğini koruyor. Son haberlere göre, 2021 yılında bitecek sözleşmesini uzatmak için İtalyan ekibiyle görüşmelerini sürdüren 32 yaşındaki pilot, gelen ilk teklifi geri çevirdi.

Tecrübeli pilotun takım arkadaşı Charles Leclerc, video konferans aracılığyla gazetecilere verdiği demeçte "Sebastian'dan çok memnunum" dedi.

Daha önce pistte birkaç sorun yaşadıklarını belirten Leclerc, "Dışardan böyle görünmese de aramızdaki ilişki her zaman iyi olmuştur. Ferrari'nin yanımda kimin yarışacağı konusunda vereceği karara saygı duyacağım. Takım arkadaşıma uyum sağlamak benim görevim ve her zaman yanındaki kişi kim olursa olsun bunu yapmalısın. Herkesi memnuniyetle karşılayacağım ama Sebastian kalırsa kesinlikle mutlu olurum" dedi.

Sanal yarış dünyasının konsantrasyon seviyelerini yükseltmeye yardımcı olduğunu söyleyen 22 yaşındaki pilot, bir sonraki yarışta Vettel ile karşılaşmak istediğini söyledi.

Vettel geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, bir simülatör satın aldığını ancak yarışmak için üç çocuğundan fırsat bulamadığını ifade etmişti.

VETTEL'İN KOLTUĞUNA ADAY İSİMLER

Sayfa Yükleniyor...