Loeb'ün Dakar Rallisi serüveni erken bitti!

9 Dünya Ralli Şampiyonası bulunan Sebastien Loeb'in, Dakar Rallisi serüveni erken bitti. 5. etapta yardımcısı sakatlanan Fransız pilot şampiyonadan çekildi.

NTV Spor

11.01.2018 - 10:58

Fransız pilot, 5. etapta yaşanan kaza sonrası yardımcısının sakatlanması nedeniyle yarıştan çekildiğini açıklandı.

Dünya Ralli Şampiyonası'nda dokuz kez şampiyonluk sevinci yaşayan Sebastien Loeb'ün Dakar Rallisi serüveni hüsranla sonuçlandı.

Fransız pilot, bu yıl üçüncü ve son kez katıldığı Dakar Rallisi'nin 5. etabında yaşadığı kaza sonrası yardımcısı Daniel Elena'nın sakatlanması üzerine yarıştan çekildiğini açıkladı.

Etabın 5 ve 10. kilometrelerinde Loeb'ün aracının üst üste iki kez kuma saplanmasıyla yardımcısı Elena'nın göğüs kafesinde ağrıları bulunduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan 43 yaşındaki Loeb, "Bizim için kötü bir gün oldu. Saplandığım kum beklediğimden daha yumuşaktı ancak sert bir çarpma oldu. Kaza sonrası destek aracı olmadan kumdan çıkmayı başaramadık. Daniel'in ağrıları var ancak genel olarak iyi durumda. Buna karşın yarış bizim için bitti." ifadelerini kullandı.

Dakar Rallisi'nin dördüncü etabını zirvede tamamlayan Peugeut pilotu Sébastien Loeb, yarışın beşinci gününe genel klasman lideri Stephane Peterhansel'in 6 dakika 55 saniye gerisinde ikinci sırada başlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...