Pilotlara corona virüs bulaştırmayı tartıştı

Tüm dünya corona virüs salgını ile mücadelesini sürdürürken, Formula 1 cephesinden ilginç bir öneri geldi. Red Bull danışmanı Helmut Marko, Covid-19'u bilinçli olarak pilotlarına bulaştırmayı önerdiklerini söyledi.

NTV Spor

31.03.2020 - 10:22 | Son Güncelleme: 31.03.2020 - 11:44

Formula 1 ekiplerinden Red Bull'un danışmanı Helmut Marko, sezon öncesi pilotların corona virüs ile enfekte olabileceği bir kamp kurulması önerisinde bulundu.

Pandemi nedeniyle Formula 1 sezonu süresiz askıya alınırken, Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo ve Max Verstappen gibi pilotları F1'e kazandıran Helmut Marko, ilginç bir öneri ortaya koydu. Marko, sürücülerin pistlerden uzak olmasının getirdiği hareketsizlik nedeniyle hastalanmamalarını sağlamak için virüsü kullanmanın mükemmel bir zaman olduğunu söyledi.

Avusturya televizyon kanalı ÖRF'e konuşan Marko, "Dört Formula 1 sürücüsü ve sekiz ile on gencimiz var. Planımız, bu sessiz zamanı fiziksel ve zihinsel olarak doldurabileceğimiz bir kamp düzenlemekti. Bu, enfeksiyon kapmaları için ideal zaman olurdu. Hepsi mükemmel sağlığa sahip olan gençler, güçlü çocuklar. Bu sayede işe geri döndüğümüzde çok zorlu bir dünya şampiyonasına hazır olacaklardı. Çünkü devam ettiği takdirde çok zorlu bir şampiyona olacağını varsayabiliriz." dedi.

Önerisi şaşkınlıkla karşılanan 76 yaşındaki Helmut Marko, bu fikrin reddedildiğini söyledi.

Max Verstappen ve Alex Albon'un Red Bull takımı adına yarışırken, Avusturyalı şirketin ikinci takımı Alpha Tauri de ise Daniil Kvyat ve Pierre Gasly direksiyon başında yer alıyor.

MERCEDES MÜHENDİSLERİ SOLUNUM CİHAZI ÜRETTİ

Sayfa Yükleniyor...