"Rosberg kayrılıyor"

Formula 1'de bitime 3 yarış kala şampiyonluğunu ilan eden Mercedes pilotu Lewis Hamilton, takım arkadaşı Nico Rosberg'in kayırıldığını düşünüyor. Hamilton'a göre Rosberg, Mercedes'in anlayışlı tutumu nedeniyle Meksika Grand Prix'sini kazandı. Rosberg ise Hamilton'ın yenilgisine bahane bulmak için konuyu gündeme getirdiğini savunuyor.

NTV Spor

13.11.2015 - 16:01

Formula 1'de şampiyon belli olsa da takım arkadaşları Lewis Hamilton ve Nico Rosberg arasındaki gerginlik sona ermiyor.

Mercedes pilotu Hamilton, Amerika Grand Prix'sinde zafere ulaşarak sezonun bitimine 3 yarış kala üst üste ikinci kez dünya şampiyonluğuna ulaştı. Bu mücadelenin ardından koşulan Meksika Grand Prix'sinde, Hamilton'ın takım arkadaşı Nico Rosberg podyumun birinci basamağına çıktı. Bu galibiyetinin ardından Mercedes'in, moralini yüksek tutmak amacıyla Alman pilotu kayırdığı söylentileri çıkmıştı. Hamilton da Mercedes'in Rosberg'e daha anlayışlı davrandığını söyleyince iddialar yeniden gündeme geldi.

Takım arkadaşının bu açıklamasına kızan Rosberg, Hamilton'ın ne demek istediği anlamadığını ifade ederek, "Hamilton şampiyonluğunu ilan ettikten sonraki ilk yarışı kaybettiği için bir bahane bulmak istedi sanırım. Söylentiler de bu yüzden çıkmış olabilir" diyen Rosberg, takım arkadaşının şampiyonluğunu kutlamadığı yönündeki haberlerin de gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Buna karşın aralarındaki ilişkinin hiçbir zaman çok iyi olmadığını vurgulayan Rosberg; "Hamilton şampiyonluğu hak etti. Bu sezon bazı yarışlarda benden daha şanslıydı ama yine de tebrik ederim. Aramızdaki ilişki de dışarıdan görünenden farksız. İçten içe süren bir rekabetimiz var. Bu da arkadaşlık ilişkimize yansıyor" diye konuştu.

Formula 1'de sondan bir önceki yarış; Brezilya Grand Prix'si pazar günü koşulacak.

 

Sayfa Yükleniyor...