Şampiyona coşkulu karşılama!

Moto GP'de şampiyonluğa ulaşan Jorge Lorenzo, ülkesi İspanya'ya geri döndü. Kariyerinde 3. kez dünya şampiyonu olan İspanyol sürücü, doğduğu şehir Mallorca'da coşkuyla karşılandı.

NTV Spor

13.11.2015 - 15:06

Moto GP'de heyecanın son haftaya kadar taşındığı mücadelede şampiyonluğa ulaşan Jorge Lorenzo oldu. Şampiyonun belirleneceği Valencia, Grand Prix'sine, lider Valentino Rossi'nin 7 puan gerisinde giren Jorge Lorenzo, yarışı kazanarak kariyerinin üçüncü dünya şampiyonluğunu elde etti. 28 yaşındaki sürücünün bu zaferi, ülkesi İspanya'da da coşkuyla kutlandı. Doğduğu şehir Mallorca'ya dönen Lorenzo'yu karşılamaya yüzlerce kişi geldi.

Kutlamalar sırasında Lorenzo küçük bir kaza geçirdi. Lorenzo'nun motosikleti tur attığı sırada hararet yaptı ve ispanyol sürücünün bacağı yaralandı. Ancak bu durum kutlamalara engel olmadı. Lorenzo doktor müdahalesinin ardından bu kez üstü açık bir otobüsle şehir merkezine ulaştı ve kendisini bekleyen hayranlarıyla buluştu.

Herkese teşekkür eden Lorenzo, coşkulu kalabalıkla birlikte şampiyonluğunun tadını çıkarttı. Moto GP kariyerine 2008 yılında başlayan Yamaha'nın İspanyol sürücüsü, son yarışa puan olarak geride başlamasına karşın şampiyonluğa ulaşan üçüncü pilot olarak kayıtlara geçti.

 

Sayfa Yükleniyor...