Toprak Razgatlıoğlu şampiyonluk için büyük avantaj yakaladı

Arjantin’deki San Juan Villicum Pisti’nde gerçekleştirilen ilk yarışta olağanüstü bir performans ortaya koyan Toprak Razgatlıoğlu, damalı bayrağın altından birinci geçti. Pazar günü gerçekleştirilen yarışta ise üçüncü olan Toprak Razgatlıoğlu, şampiyonluk yarışında takipçisi Jonathan Rea ile arasındaki puan farkını 30’a getirerek son haftaya önemli bir puan farkıyla girdi.

NTV Spor 17.10.2021 - 22:31

Toprak Razgatlıoğlu, 2021 Dünya Superbike Şampiyonası’nda dünya şampiyonluğuna yürüyor. Sezonun 12. durak noktasındaki San Juan Villicum Pisti’nde ortaya koyduğu harika performansla ilk yarışta damalı bayrağın altından birinci geçen Toprak Razgatlıoğlu, ikinci yarışta ise üçüncü olarak, şampiyonluk yarışında 6 kere dünya şampiyonu olan Jonathan Rea karşısında büyük bir avantaj yakaladı.

İkinci yarışa birinci sıradan başlayan Toprak Razgatlıoğlu ile Jonathan Rea ve Scott Redding arasında kıyasıya bir liderlik mücadelesi yaşandı. Liderlik bu üç isim arasında el değiştirirken, Pata Yamaha pilotu Toprak Razgatlıoğlu damalı bayrağın altından üçüncü sırada geçti. Scott Redding yarışı birinci tamamlarken, Rea ise ikinci sırada bitirdi.

Şampiyonluk yarışında avantaj yakaladı
Superpole yarışında da 12 puanı cebine koyan Toprak, bu sonuçlarla pilotlar sıralamasındaki puanını 531’e çıkardı ve en yakın rakibi son dünya şampiyonu Jonathan Rea ile arasındaki puan farkı 30 oldu. Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyonun belli olacağı yarış 19-21 Kasım tarihlerinde Endonezya’da gerçekleştirilecek.

Sayfa Yükleniyor...